arama

Teespring ile Para Kazanma Yolları

teespring

Özellikle ABD ve Avrupa’da çok yoğun olarak içerik üreticileri tarafından kullanılan bir e-ticaret ve pazarlama platformu olan Teespring’i son dönemde Türkiye’de de çok sayıda içerik üreticisi kullanıyor.

Teespring genel olarak kendi ürünlerinizi kolaylıkla satabileceğiniz bir platformdur. Ancak onu diğer platformlardan öne çıkaran şey ise kendi ürünlerinizi üretmek için olanak sağlamasıdır. İçerik üreticileri bu nedenle çeşitli promosyon gibi ürünlerini buradan üretmekte ve satış için listelemektedir.

Teespring Nedir? Neden Tercih Etmeliyim?

Teespring, ABD merkezli bir e-ticaret platformudur. Burada genellikle baskılı ürünlerin satışı gerçekleştirilmektedir. İçerik üreticileri ise son dönemde bu platformu çok yoğun bir şekilde kullanıyor. Kendi takipçilerinize özel ürünler üreterek bunları satışa koyabiliyorsunuz. Üstelik üretim, sipariş ve dağıtım gibi hiçbir konu ile uğraşmanız gerekmiyor.

Satış yaparak para kazanmak için yapmanız gereken bir veya birkaç ürün belirlemek, bunları isteğiniz ölçüde tasarlamak ve satış için size verilen bağlantıları kendi profilinizde takipçileriniz ile paylaşmaktır. Ardından her satış sonrasında ödemeler hesabınıza yapılmaktadır.

Teespring Türkçe olarak kullanılamamaktadır. Ancak Youtube’de sayısız video aracılığıyla satışa başlamak ve para kazanmak için gerekli adımlar teker teker yer almaktadır. Bunları kullanarak satışa başlamanız kolaydır.

Teespring güvenilir mi diye çok sayıda soru yöneltilmektedir. Teespring alanında en büyük platformlardan biri olup tamamen güvenlidir.

Teespring Alışveriş platformunda ödeme almanın çok sayıda seçeneği vardır. Hesabınıza doğrudan ödeme almak gibi…

Nasıl Çalışıyor?

Teespring’i kullanmak kolaydır. 5 adımda satış yapmaya başlayabiliyorsunuz.

1. Üyelik

Platformu kullanmak için tamamen ücretsiz bir şekilde üyeliğinizi oluşturun. Basit bir şekilde bilgileriniz ve doğrulamanız gereken bir mail adresine sahip olmalısınız.

2. Mağaza Açma

Kendi ürünlerinizi listeleyeceğiniz bir mağaza açmanız gerekiyor. Bu adımda da tamemen ücretsizdir. Çünkü ürünleri oluştururken herhangi bir ürün doğrudan hazırlanmaz. Sipariş geldiğinde ürünler hazırlanmaya başlandığı için ek bir maliyet oluşturmaz.

3. Oluşturma

Mağazanızda satmak istediğiniz ürünleri oluşturmanız gerekiyor. Örneğin bir logonuz veya sloganınızı tişörtler, kupalar, şapkalar ve benzeri sayısız ürüne basarak tasarım yapabilirsiniz. Bunun her zaman görsel olması gerekmiyor.

4. Paylaş

Teespring’de para kazanmanın en önemli yolu ise mağazanızı veya ürünlerinizi kullanıcılarınız ile paylaşmaktır. Ürünlerinizi paylaşmak için mağaza adresinizi kullanıcılarınızın bulunduğu her alanda paylaşmanız gerekiyor.

5. Ödemeni Al

Ürünleriniz ile ilgili her şeyi platform hallediyor. Siz sadece ürünü tasarlıyor ve kullanıcılarınız ile paylaşıyorsunuz. Kargolama, iade, faturalandırma gibi tüm her şeyi Teespring halleder. Ardından elde ettiğiniz karı da hesabınıza öder.

Ne Kadar Kazanırım?

Teespring’in genel politikası bir kar marjı üzerinden çalışmıyor. Tüm ürünlerin fiyatını doğrudan siz belirliyorsunuz. Platformda yer alan her ürünün bir taban fiyatı vardır. O fiyat şirketin ürün için talep ettiği miktardır. Örneğin, bir tişört için 10 Dolar talep ediliyor. Siz bunun üzerinde istediğiniz fiyatı belirleyebiliyorsunuz. Bu durumda satıştan 10 Dolar kesilir ve geri kalan tüm tutar sizin karınızdır. İlgili 10 Dolar içinde tüm masraflar yer alır.

Teespring’de ürünlerin taban fiyatlarını değiştiren sadece 2 konu vardır.

 1. Baskıların çift yönlü olup olmayacağı. Eğer baskı tek yöne ise fiyat düşecektir.
 2. Aylık satış hacminiz. Eğer satışlarınız belirli bir rakamın üstüne çıkarsa, ürünlerin taban fiyatları düşecek ve daha fazla kar elde edeceksiniz.

Teespring’i Kimler Kullanıyor?

Son dönemde her türlü platformda Teespring’i kullanan çok sayıda içerik üreticisi var. Bunlardan bazıları…

 1. Sadie Aldis
 2. Maurice Ashley
 3. Modern Warrior
 4. Siames
 5. Headbangers Kitchen
 6. Aesthetically Rica
 7. Justin Whang
 8. Lauren Babic
 9. Lily Havesh
 10. The Tinz Man
 • Mehemmed
  2 yıl önce

  Mene etrafli melumat vere bilersiz insta uzerinden

  13
  yorum beğen
 • Yasir
  1 yıl önce

  Güzel

  12
  yorum beğen