arama

En Popüler ve Güvenilir 27 Alışveriş Siteleri

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

Alışveriş yapma alışkanlıklarımız 21’nci yüzyıl ile birlikte hızla online ortama yönelmeye devam ediyor. Dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de alışveriş siteleri üzerinden ilerleyen e-ticaret sektörü hızla büyümeye devam ediyor.

Bir tüketici olarak güvenilir bir alışveriş deneyimi ile birlikte uygun fiyatlar ve bol seçenek arıyorsanız; en iyi alışveriş siteleri rehberini incelemeniz önerilir. Listede yer alan alışveriş siteleri uzun yıllardır tüketicilere en iyi alışveriş deneyimini sağlamak üzere önemli düzeyde çalışmalar göstermektedir.

Türkiye’nin her noktasına güvenle alışveriş seçeneği sağlayan bu platformlar aracılığla yapacağınız alışverişlerde karşılaşacağınız olası sorunlar için güvenli birçok iletişim desteği sayesinde sorunlarınızı çözebilir ve keyifli bir alışveriş deneyimi elde edebilirsiniz.

Not: Yeni İş Fikirleri platformu, listede yer alan hiçbir web sitesi ile ortaklık, reklam veya benzeri bir iş birliği çalışmasına sahip değildir. Söz konusu liste, web sitelerinin önceki alışveriş deneyimlerinin başarısı ile hazırlanmıştır.

En iyi, popüler ve güvenilir 27 alışveriş sitesi…

1. HEPSİBURADA

hepsiburada

Kategori: Genel mağaza
YİF Puanı: 10/10
Şikayetvar Puanı: 2.1/5

Ülkemizin en köklü alışveriş siteleri arasında yer almaktadır. Doğan Holding’in e-ticaret girişimi olan Hepsiburada, yüzlerce kategoride yüz binlerce ürün için alışveriş deneyimi sağlamaktadır.

2. N11

n11

Kategori: Genel mağaza
YİF Puanı: 10/10
Şikayetvar Puanı: 2.2/5

Doğuş Holding ve Güney Kore’li SK grubunun ortak girişimi olan N11, Türkiye’de en fazla ürün kategorisi bulunan alışveriş sitesidir. Geniş bir ürün yelpazesine sahip olan N11, sağladığı sürekli indirim seçenekleri ile müşterilerin beğenisini kazanıyor.

3. TRENDYOL

trendyol

Kategori: Giyim ağırlıklı genel mağaza
YİF Puanı: 9/10
Şikayetvar Puanı: 1.7/5

Son yıllarda ülkemizin en çok ön plana çıkan e-ticaret siteleri arasında yer alıyor. Her gün farklı kampanyaları ile müşteri elde tutma başarısını en üst seviyeye çıkaran Trendyol, sağladığı eşsiz müşteri hizmetleri deneyimi ile de bu alanda en iyi seçeneklerden birine sahip.

4. AMAZON TÜRKİYE

amazon türkiye

Kategori: Teknoloji ağırlıklı genel mağaza
YİF Puanı: 9/10
Şikayetvar Puanı: 1.7/5

Dünyaca ünlü Amazon’un Türkiye servisi olan Amazon Türkiye, ülkemize giriş yaptığı geçen yıldan itibaren önemli bir yol kaydetti. Henüz istenilen düzeyde bir ürün gamına sahip olmasa da, teknoloji ve kitap konusunda en önde gelen alışveriş siteleri arasında yer alıyor.

5. GİTTİGİDİYOR

gittigidiyor

Kategori: Genel mağaza
YİF Puanı: 9/10
Şikayetvar Puanı: 3.5/5

Ebay tarafından işletilen Gittigidiyor, son yıllarda sıfır ürünlere yönelik ağırlık vererek en iyi alışveriş siteleri arasına girmeyi büyük oranda başardı. İkinci el ürünler için alanında en iyi seçeneği sağlayan Gittigidiyor, en çok alışveriş yapılan 5 platform arasında yer alıyor. Platformun tercih edilmesinin bir diğer nedeni ise, rakiplerine göre sağladığı üst düzey müşteri hizmetleri desteğidir.

6. LC WAIKIKI

lc waikiki

Kategori: Giyim
YİF Puanı: 8/10
Şikayetvar Puanı: 2.8/5

Zincir mağazaları ile her lokasyonda erişebilir olan Lc Waikiki’nin e-ticaret girişimidir. Bir LC Waikiki mağazasında bulunabilecek hemen hemen tüm ürünleri kolaylıkla satın alabiliyorsunuz. Platformda satılan tüm ürünler herhangi bir aracısız satışa sunulduğu için ciddi bir müşterileri hizmetleri deneyimi almak mümkün.

7. TEKNOSA

teknosa

Kategori: Teknoloji
YİF Puanı: 8/10
Şikayetvar Puanı: 2.2/5

Sabancı Holding’e ait olan markanın internet teknoloji mağazası girişimidir. Uzun yıllardır sektörde en çok takip edilen ve müşteri sayısına ulaşmayı başaran alışveriş sitesi olarak ön plana çıkıyor.

8. KOTON

koton

Kategori: Giyim
YİF Puanı: 8/10
Şikayetvar Puanı: 2.8/5

Giyim konusunda en iyi alternatif e-ticaret sitelerinden biri. Doğrudan Koton markasına ait ve ek olarak diğer markalara ilişkin ürünler de bulunabiliyor.

9. BOYNER

boyner

Kategori: Giyim
YİF Puanı: 8/10
Şikayetvar Puanı: 1.8/5

Boyner Holding’in uzun yıllardır e-ticaret sektöründeki en önemli markasıdır. Hemen hemen tüm giyim kategorilerinde en iyi markalardan ürünler bulabilmek mümkün. Platform sıklıkla düzenlediği indirim ve kampanyalar ile müşterilerin ilgisini çekmeyi başarıyor.

10. DESA

desa

Kategori: Deri giyim
YİF Puanı: 7/10
Şikayetvar Puanı: 1.5/5

Deri ayakkabı, ceket, mont ve çanta konusunda en iyi alışveriş sitelerinden biri. Doğrudan DESA mağazaları ile paralel olarak hizmet sağlıyor.

11. SAAT&SAAT

saat-saat

Kategori: Saat
YİF Puanı: 7/10
Şikayetvar Puanı: 1.7/5

Türkiye’nin en iyi saat ve çeşitli aksesuarları için destek sağlayan alışveriş sitesidir. Doğrudan Saat&Saat mağazalarına aittir. Platformda her gün güncel indirim ve kampanyaları bulabilmek mümkün.

12. BEYMEN

beymen

Kategori: Lüks giyim
YİF Puanı: 7/10
Şikayetvar Puanı: 1.3/5

Dünyaca ünlü giyim markaları konusunda ülkemizin en iyi alışveriş siteleri arasında yer almaktadır. Her türden giyim kategorisi için en iyi markalardan ürünleri bulabilmek mümkün. Son dönemde aksesuar kategorisinde de ciddi bir rekabetçi yapıya sahip.

13. MORHIPO

morhipo

Kategori: Genel mağaza
YİF Puanı: 7/10
Şikayetvar Puanı: 2.9/5

Boyner Holding’in bir diğer alışveriş sitesi markasıdır. Her türlü ürün kategorisinde yüz binlerce ürünü bulabilmek mümkün. Birkaç yıl öncesine göre sağladığı kampanya ve indirimler konusunda aynı başarıyı göstermiyor olsa da; halen ülkemizin en popüler e-ticaret sitelerinden biridir.

14. D&R

DR

Kategori: Kitap
YİF Puanı: 7/10
Şikayetvar Puanı: 1.8/5

Kitap konusunda ülkemizin en iyi markalarından biri olan D&R mağazalarının alışveriş sitesidir. Tüm kategorilerde Türkçe ve birçok yabancı dilde kitapları güvenle satın alabilmek mümkün.

15. IPEKYOL

Kategori: Kadın giyim
YİF Puanı: 7/10
Şikayetvar Puanı: 1.3/5

İpekyol mağazasının ürünlerinin satışa sunulduğu alışveriş sitesidir. Platformda her türden kadın giyim ürününü bulabilmek mümkün.

16. FLO

flo

Kategori: Ayakkabı
YİF Puanı: 7/10
Şikayetvar Puanı: 1.3/5

Ülkemizin en köklü ayakkabı markaları arasında yer alan FLO’nun alışveriş sitesidir. Kadın, erkek ve çocuk ayakkabıları konusunda geniş bir ürün yelpazesine sahip olan platformda; düzenli olarak indirimler ve kampanyalar bulabilmek mümkün. Flo, alıveriş yapmayı planlayan müşterileri için önemli düzeyde başarıya sahip bir müşteri deneyimi için de yoğun çaba gösteriyor.

17. EVIDEA

evidea

Kategori: Dekorasyon ve mobilya
YİF Puanı: 7/10
Şikayetvar Puanı: 4/5

Mutfak, ev tekstili, ev dekorasyon, mobilya, aydınlatma ve banyo kategorilerinde on binlerce ürün yelpazesine sahip olan Evidea, kendi sektöründe tanınan en iyi markalardan biridir. Evidea’nın e-ticaret sitesi; sektörünün aksine çok aktif bir şekilde müşterilerini cezbetmektedir. Listede Şikayetvar puanı en yüksek alışveriş sitesidir.

18. D’S DAMAT

ds damat

Kategori: Erkek giyim
YİF Puanı: 7/10
Şikayetvar Puanı: 1.7/5

Erkek giyim kategorisinde en iyi markalardan biri olan D’S Damat’ın e-ticaret girişimi olarak müşterilere online hizmet sağlıyor.

19. EBEBEK

ebebek

Kategori: Bebek ürünleri
YİF Puanı: 7/10
Şikayetvar Puanı: 2.5/5

Bebek giyim ve aksesuarları sektöründe Türkiye’nin en önemli markalarından biri olan Ebebek’in online internet sitesidir. Platformda çok çeşitli kategorilerde on binlerce ürünü kolaylıkla satın alabilmek mümkün. Sağladığı kampanyalar ve indirimler ile bebek sahiplerinin en sık kullandığı alışveriş sitesi.

20. MEDIAMARKT

mediamarkt

Kategori: Teknoloji
YİF Puanı: 7/10
Şikayetvar Puanı: 1.3/5

Teknoloji ürünleri söz konusu olduğunda akla gelen birkaç alışveriş sitesinden bir tanesidir. Uygun fiyat seçenekleri ile müşterilerin dikkatini çeken Mediamarkt, sağladığı müşteri hizmetleri deneyimi ile de teknolojiseverlerin vazgeçilmez adreslerinden bir tanesi.

21. KOÇTAŞ

koçtaş

Kategori: Ev ürünleri
YİF Puanı: 7/10
Şikayetvar Puanı: 1.8/5

Koç Holding’in ev ürünleri kategorisinde tüketicilerin en çok sevdiği markalardan biridir. Birçok benzer platformda bulabilmenin mümkün olmadığı kategorilerde dahi ciddi ürün gamına sahip olan Koçtaş’ta her türden ev ürünü için alternatifler bulabilmek mümkün.

22. KARACA

karaca

Kategori: Mutfak ürünleri
YİF Puanı: 7/10
Şikayetvar Puanı: 1.7/5

Ev ve mutfak ürünleri ve diğer ev aksesuarları kategorisinde çok önemli bir marka olan Karaca’nın e-ticaret sitesi. Sağladığı Sağlam Kargo gibi müşteri memnuniyetini en üst düzeye çıkartmaya çalışan sistemler ile alanında en popüler alışveriş sitelerinden biridir.

23. COLIN’S

colins

Kategori: Giyim
YİF Puanı: 7/10
Şikayetvar Puanı: 1.8/5

Giyim sektöründe en iyi alternatif alışveriş siteleri arasında yer alıyor. Platformda her gün yeni indirim seçeneklerini bulabilmek mümkün.

24. ALTINBAŞ

altınbaş

Kategori: Altın
YİF Puanı: 7/10
Şikayetvar Puanı: 2.6/5

Altın ve çeşitli aksesuar ürünler için en iyi tercihleri sağlayan alışveriş sitesi.

25. PIERRE CARDIN

pierre-cardin

Kategori: Giyim
YİF Puanı: 6/10
Şikayetvar Puanı: 1.1/5

Giyim sektöründe markalı ürünler için tercih edilebilecek e-ticaret platformları arasında yer almaktadır. Son dönemde Şikayetvar puanı önemli düzeyde düşüş gösteriyor.

26. KİTAPYURDU

kitapyurdu

Kategori: Kitap
YİF Puanı: 6/10
Şikayetvar Puanı: 1.8/5

Kitap konusunda en köklü alışveriş sitelerinden birdir. Özellikle sağladığı uygun fiyat seçenekleri ile en çok tercih edilen kitap alışverişi sitesidir.

27. MODANİSA

modanisa

Kategori: Kadın giyim
YİF Puanı: 6/10
Şikayetvar Puanı: 2.8/5

Özellikle tesettür giyim konusunda Türkiye’nin en iyi markalarından biri olan Modanisa’da her gün güncel indirimler ve kampanyalar bulabilmek mümkün.