Kiralık Mağaza/Dükkan Önerisi Yapılabilecek Yerler

kiralık mağaza

Kendinize ait bir kiralık dükkan veya mağazaya sahipseniz ve kurumsal bir şirkete kiraya vermek istiyorsanız; kiralık mağaza önerisinde bulunabileceğiniz çok sayıda kurumsal şirket bulunuyor. Bu kurumsal firmalara kiralık mağazanızı öneride bulunarak; daha yüksek tutarlarda kira ve uzun vadeli sözleşme alma şansına sahip olabilirsiniz. Ayrıca mevcut dükkana yakın başka dükkanlarınız da; kurumsal kiracılara yakın olması nedeniyle değerlenecektir.

Türkiye’de dükkan mülküne sahip olanların en çok sorun yaşadığı konulardan biri uzun vadeli, güvenli; zamanında kira ödemesi yapan bir kurumsal kiracı bulmaktır. Dükkan sahipleri genellikle kurumsal şirketlere kiralama yapmaya daha arzuludur. Eğer sizin de kiralamak üzere beklettiğiniz bir dükkanınız varsa; kiralık mağaza önerisi yapabileceğiniz çok sayıda kurumsal firma bulunuyor.

1. CARREFOURSA

Kiralık mağaza önerisinde bulunabileceğiniz market zincirleri arasında yer alıyor. Türkiye geneli için başvuruda bulunabiliyorsunuz. Başvurular yalnızca online olarak resmi web siteleri üzerinden alınıyor.

2. A101

Türkiye’de en fazla şubesi olan şirkettir. 100 metrekare üzerindeki dükkanlara yönelik kiralık yer başvurusu yapılabiliyor. Şirket ilçelerde dahi kiralık yerlere yönelik başvuruları alıyor. Başvurular yalnızca online olarak resmi web siteleri üzerinden alınıyor.

3. FİLE

BİM’e ait olan bir market zinciridir. En az 1000 ile 2000 metrekare arasındaki dükkanlara yönelik kiralık yer başvurusu alınıyor. Başvurular için 0 216 217 35 35 telefon numarası kullanılabiliyor.

4. ŞOK

Son dönemde en fazla şube açan perakende marketler zinciri arasında yer alıyor. İl – ilçe hatta beldelerde bile Şok Market için kiralık yer başvurusu yapabilirsiniz. Başvurular yalnızca online olarak resmi web siteleri üzerinden alınıyor.

5. MOPAŞ

Hem perakende hem de toptan market zinciri seçeneği bulunan Mopaş’a da kiralık mağaza önerisi yapabilirsiniz. Başvurular yalnızca online olarak resmi web siteleri üzerinden alınıyor.

6. MARK10

Perakende mağaza zincirlerinden biri olan ve hızla büyüme kaydeden MARK10 da yeni kiralık dükkanlar arıyor. Başvuru yapmak için 0 (332) 246 46 40 telefon adresini kullanabilirsiniz.

7. HAKMAR

Mülk sahibi olarak kiralık yer başvurusunda bulunabileceğiniz mağaza zincirleri arasında yer alıyor. Hakmar Express’e yapacağınız başvurulara kısa sürede yanıt sağlanıyor. Online olarak başvuru yapabilirsiniz; resmi internet sitesi ise hakmarexpress.com.tr’dir.

8. ONURMARKET

Hızla büyüme kaydeden market zincirleri arasında yer alıyor. Onurmarket’e mağaza yeri önermek için resmi internet sitesinde bulunan başvuru formunu kullanabilirsiniz.

9. TEKZEN

Türkiye’nin en büyük yapı market zinciri olan Tekzen de Türkiye genelinde kiralık dükkanları başvuru alarak değerlendirmektedir. Tekzen’e kiralık yer önerisi yapmak için minimum 500 mt satış alanına sahip bir dükkana sahip olmanız gerekir. Ayrıca dükkanın giriş, zemin, bodrum katlarında tavan yüksekliği asgari 3.5 metre olması ve şehir merkezine yakın, ana yol veya ana arter üzerinde bulunması gerekir. Tekzen ayrıca otoparkı bulunan dükkanlar ile ilgilenmektedir. Başvuru için resmi internet sitesi kullanılabiliyor.

10. İŞBANK

Türkiye’de en güvenilir ve uzun soluklu kiracılar elbette bankalardır. Bu doğrultuda kiralık bir yeriniz varsa ve dükkanınız ana yollarda, en yakın diğer İşbank şubesine 5-6 kilometre uzaklıkta bulunuyorsa; İşbank’a kiralık yer başvurusu yapabilirsiniz. İşbank kiralık yer önerisi yalnızca subeyeri@isbank.com.tr mail adresi üzerinden alınıyor.

11. AYBİMAŞ

AVM ve market zincirleri ile son dönemde ciddi bir şubeleşme başarısı gösteren AYBİMAŞ’a da kiralamak istediğiniz dükkana yönelik kiralama başvurusu yapabilirsiniz. Firma minimum 600 metrekare satış alanına sahip dükkanlar ile ilgileniyor. Ayrıca dükkanın otoparka sahip olması öncelik sebebi. Başvuru için resmi internet sitesi kullanılabiliyor.

12. KİM MARKET

Kiralık yer bildirimi alan bir başka market zinciridir. Başvuru için resmi internet sitesi olan kimmarket.com kullanılabiliyor.

13. BAŞGİMPA

Bir başka market zinciridir. Özellikle büyük şehirler için başvuru alıyor. Önerileri 0312 375 29 00 nolu telefondan iletebilirsiniz.

14. KÖFTECİ YUSUF

Son dönemin en çok tercih edilen restoranlar zincirlerinden biri olan Köfteci Yusuf’a da kiralık yer önerisinde bulunabilirsiniz. Güvenilir ve kurumsal bir kiracı arayanlar için önemli tercihler arasında yer alıyor. Başvuru için resmi internet sitesi kullanılabiliyor.

15. EKOMİNİ

Tanındık market zincirleri arasında yer alıyor. Başvuru için resmi internet sitesi kullanılabiliyor.

16. BİM

Türkiye’nin en büyük market zincirlerinden biri olan BİM, her dükkan sahibinin hayalindeki kiracılardan biridir. Dahil olduğu bölgedeki her türlü konut ve ev fiyatlarını da yükselten BİM’e kiralık yer önerisi yapmak için ortalama 400 metrekarelik alana ve 100 metrekarelik depoya sahip olmanız gerekir. Başvuru için Bim resmi internet sitesi olan bim.com.tr kullanılabiliyor.

17. MAKBUL

Kuruyemiş ve birçok alternatif gıda üreticisi ve satıcısı olan Makbul’e de kiralık yer önerisi yapabilirsiniz. Başvurular için makbul.com.tr adresini kullanabilirsiniz.

Yazar: Yeni İş Fikirleri
 • Berkay
  1 sene önce

  Başvuru yapmadan önce dükkan alanını değerlendirmek gerekir. Marketlerin metrekare olarak daha büyük dükkanlara ihtiyacı olur. Küçük bir dükkana sahipseniz marketlerden dönüş alamayabilirsiniz. Düşük metrekareli dükkanlar ekomini için düşünülebilir

  yorum beğen
 • Halit
  1 sene önce

  Eşimle birlikte yakın zamanda dükkanlara baktık ama ne yapacağımızı bir türlü bulamıyorduk aslında yazar sağolsun bir yazıda açıklamış her şeyi bakalım hayırlı işlerimiz olsun yarın ilk işim planımı yapıp yola koyulmak

  yorum beğen
 • Alp
  1 sene önce

  BIM yeni rengiyle çok cool görünüyor. Aslında bayilik almak fena olmaz 😀 Hem lüks hem ucuz.

  yorum beğen
 • turgut danacı
  11 ay önce

  pendik güllübaglar semti civarında banka bulunmamaktadır.bu bölgeye büyük site projelerinin göz önünde bulundurulduğun yoğun bir ihtiyaç duyulmaktadır.değerlendirmeniz için bilgi.300 m2 dükkanımız mevcuttur.saygılar.

  yorum beğen