arama

İnternetten Para Kazanmak İsteyenlere 29 Garantili Yol!

internetten para kazanmak
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

Her geçen gün internete daha bağımlı hale gelen dünya nedeniyle çok daha fazla insan İnternetten Para Kazanma şansı elde ediyor. Siz de İnternetin getirdiği fırsatlardan faydalanmak ve bu sayede para kazanmak istiyorsanız, garantili birçok yolu sizler için araştırdık.

İnternetten para kazanmak bir efsane değil. Her düzeyden yeteneğe sahip insanlar internetten kolaylıkla para kazanabilir hatta zengin dahi olabilir. Önemli olan, kullandığınız yolun potansiyeli, sizin yaratıcılığınız, gösterdiğiniz çaba ve biraz şans ile doğrudan ilgilidir. Günümüzde sadece Youtube’ye video yükleyerek zengin olan ‘çocuklar‘ dahi bulunmaktadır.

ÖNEMLİ NOT: Bu rehberde İnternetten Para Kazanmak için 29 farklı yolu inceledik. Ancak her yolu denediğiniz halde hiç para kazanamayabilir veya elinizdeki sermayeden dahi olabilirsiniz. Bu nedenle bir fikri sadece para kazanma ihtimali yüksek diye yapmaya çalışmayın. O yöntemin size uygun olup olmadığını iyice inceleyin. Bir fikir size ilk anda çok iyi gibi görünebilir, onu iyice tartmak için kendinize biraz süre tanıyın… Bazı fikirler için hayatınızdan büyük ödünler vermeniz ve yoğun mesai saatleri dahi harcamanız gerekir.

Şimdi size para kazandırma ihtimali yüksek olan internetten kazanç sağlayabilecek yöntemlere göz atalım…

1. MAKALE YAZMAK

makale yazmak

Öneri: 9/10
Kazanç Potansiyeli: Orta

Klavye kullanımınız iyise ve internetten araştırma yapmayı az çok becerebiliyorsanız; makale yazarak kolaylıkla para kazanabilirsiniz. Genellikle haber siteleri, e-ticaret portalları ve milyonlarca içerik dolu internet sitesi için çeşitli zamanlarda makale ihtiyaçları doğmaktadır. Bu ihtiyaca paralel olarak makale yazarak para kazanma fırsatınız bulunuyor.

Genellikle web sitesi sahipleri belirli bir konuda size başlıkları iletir ve siz de o konularda araştırma yaparak; makaleyi hazırlar ve teslim edersiniz. Eğer makale çok teknik bilgi ve deneyim talep etmiyorsa, her 1000 kelimelik makale için 20 TL kazanırsınız.

Ülkemizde kolaylıkla makale işi bulabileceğiniz siteleri keşfetmek için Makale Yazarak Para Kazanmak rehberine göz atabilirsiniz.

2. E-TİCARET

e ticaret

Öneri: 9/10
Kazanç Potansiyeli: Yüksek

İnsanların alışveriş alışkanlıklarının değişmesi ve ciddi orandaki pazarlama çalışmalarıyla birlikte e-ticaret hızla yükselişte olan bir sektördür. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte her geçen gün daha fazla insan e-ticarete giriş yapmakta ve bu sayede para kazanmaktadır. Ancak bu kadar hızlı büyüyen bir sektörde rekabet de had safhada bulunmaktadır.

Bambaşka bir dünya olan e-ticarete odaklanarak yüksek kazanç potansiyeline sahip bir para kazanma yöntemine giriş yapabilirsiniz. Bu konuda hazırladığımız rehbere ulaşmak için e-Ticaret Sitesi Kurmak bağlantısı ilginizi çekebilir.

3. BLOG AÇMAK

blog

Öneri: 8/10
Kazanç Potansiyeli: Orta

Belirli bir veya birkaç konuda başka insanlara aktarabilecek bilgi ve deneyimlere sahipseniz; bir blog açarak bunu paraya dönüştürebilirsiniz. Blog açmak her geçen gün daha kolay bir yol olarak karşımıza çıkarken, para kazanma yöntemleri de çeşitlenmiştir.

Kendi blogunuzu açmak için birkaç yıl öncesine göre çok teknik bilgi ve deneyime ihtiyacınız yok. Birkaç Youtube videosu izleyerek bile kolaylıkla blogunuzu açabilirsiniz.

Ancak blog açarak insanları internet sitenize çekmek elbette kolay değil. Diğer internet sitelerinde bulunmayan ya da çok detaysız olarak bulunabilen bilgileri gerçekten başarılı bir şekilde çeşitlendirebilmeniz gerekir.

4. VİDEO ÇEKMEK

video

Öneri: 8/10
Kazanç Potansiyeli: Nispeten Yüksek

En çok bilineni Youtube olsa da; Twitch, Tiktok, Dailymotion, Instagram, Facebook ve Twitter’in tamamında video çekerek para kazanma potansiyeliniz bulunmaktadır. Çünkü bu tür sosyal medya platformlarında popüler olarak, doğrudan veya dolaylı olarak reklamverenleri çekebilirsiniz. Bu platformların tamamında başarılı bir profile sahip olup aylık binlerce hatta milyonlarca lira kazanan insanlar bulunuyor.

Bilgi içerikli, eğlence amaçlı veya çeşitli türlerde videolar oluşturarak para kazanabilirsiniz. Ancak bu sektör de diğer birçok sektöre göre yüksek rekabet içermektedir. Büyük ihtimalle çekmeyi planladığınız bir video çoktan çekilmiş ve milyonlarca kez izlenmiş dahi olabilir. Bu nedenle bu fikre yönelecekseniz eğer farklı bir fikre odaklanmanızı mutlaka öneririz.

Ek bilgi almak amacıyla Youtube’den Para Kazanmak ve Tiktok’tan Para Kazanmak rehberlerimize göz atabilirsiniz.

5. INSTAGRAM

Öneri: 7/10
Kazanç Potansiyeli: Nispeten Yüksek

Son dönemin en aktif sosyal medya platformu olan Instagram‘da para kazanmanızı sağlayabilecek birçok yöntem bulunmaktadır. Ancak en çok kazanç potansiyeli bir butik açmak ve satış yapmak olarak ön plana çıkıyor.

Instagram son dönemde yoğun bir e-ticaret grafiğine sahip. Özellikle ülkemizde 18 ile 30 yaş aralığı tarafından en çok alışveriş yapılan platform olarak dikkat çekiyor. Bu kapsamda bir Instagram butiği açıp satışa başlayarak önemli bir kazanç potansiyeline sahip olabilirsiniz.

6. ANKET DOLDURMAK

anket

Öneri: 5/10
Kazanç Potansiyeli: Düşük

Birkaç faturanızı ödemek için kullanabileceğiniz bir İnternetten Para Kazanma yöntemidir. Aynı anda onlarca platforma üye olup kazancınızı artırma fırsatınız olsa da, gelir potansiyeli her zaman düşüktür. Ancak diğer fikirlere göre yoğun mesai saatleri harcamanıza gerek yok. Günlük 10-20 dakikanızı ayırarak aylık 300-400 lira para kazanabilirsiniz. Anket sitelerine göz atmak üzere Anket Doldurarak Para Kazanmak rehberimiz sizleri bekliyor.

7. TERCÜMANLIK

tercüme

Öneri: 6/10
Kazanç Potansiyeli: Orta

İngilizce veya başka bir popüler yabancı dili anadiliniz gibi biliyorsanız; internet üzerinden tercümanlık hizmeti vererek kazanç elde etme fırsatınız bulunmaktadır. İlan sitelerine göz atabilir veya doğrudan internet sitelerinin iletişim bölümünden ‘bu işi yapabileceğinize’ yönelik mail gönderebilirsiniz. Her gün attığınız 10-20 mailden birkaçına mutlaka olumlu yanıt alacaksınız. Çünkü internet sitelerinin çok büyük bir kısmının bu konuda personel istihdam etme imkanı yokken, bu konuda part-time çalışacak birine ihtiyacı var.

8. REKLAM İZLEMEK

reklam

Öneri: 5/10
Kazanç Potansiyeli: Çok Düşük

Çok kolay bir şekilde, genellikle ek bir işlem yapmadan bilgisayar başında para kazanmanızı sağlayabilecek bir diğer yöntem ise reklam izlemektir. Çeşitli platformlara ait olan reklamları izleyerek düşük de olsa para kazanabilirsiniz. Bu yöntem sizi zengin etmez, ancak birkaç faturanızı ödemek için kazanç sağlayabilirsiniz.

Mobil ve masaüstünde Reklam İzleyerek Para Kazanmak rehberinden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

9. GRAFİK TASARIMI

grafik tasarım

Öneri: 6/10
Kazanç Potansiyeli: Nispeten Orta

İnternet sitelerine yönelik grafik tasarım hizmeti sağlayarak da bilgisayar başında kolaylıkla para kazanabilirsiniz. Ancak bu yöntem, grafik ve tasarım konusunda belirli bir seviyeye gelmiş kullanıcılar için geçerlidir. Eğer bu konuda bilgi sahibi değilseniz, kendinizi 3-4 aylık bir periyotta kolaylıkla geliştirebilir ve bu yöntem aracılığıyla para kazanmaya başlayabilirsiniz.

10. SATIŞ ORTAKLIĞI

satış ortaklığı

Öneri: 7/10
Kazanç Potansiyeli: Orta

Ülkemizde satış ortaklığı bulunan binlerce e-ticaret sitesine rastlamak mümkündür. Yapmanız gereken şey, bu ortaklık programlarından birine kayıt olmak ve size verilen satış bağlantısını sosyal medya, blog, forum gibi ulaşabildiğiniz tüm noktalarda paylaşmaktadır. İnsanlar size ait olan bu bağlantıdan, satış ortaklığı platformuna giriş yapıp bir şey satın aldığında; satıştan pay kazanırsınız.

Ortalama olarak satış ortaklıklarında teknoloji hariç kar marjı yüzde 30 civarında bulunuyor. Bu kapsamda yoğun bir çaba ile günlük binlerce liralık kazanç kesinlikle hayal değil.

11. OYUN OYNAMAK

oyun oynamak

Öneri: 7/10
Kazanç Potansiyeli: Nispeten Orta

Bilgisayar başında para kazandıran yöntemlerden biri de oyun oynamaktır. Steam platformunu indirdikten sonra, burada bulunan Pazar’da en çok satılan ürünlerin oyunlarını edinin ve bu oyunlarda başarılı olarak bu satılan ürünleri elde etmeye çalışın.

Elbette bu tür oyunları satın almak için ortalama 150 liralık bir ücret ödemeniz gerekebilir. Ayrıca, bu tür oyunlarda başarılı olmak için uzun süreli mesailere de hazır olmak gerekir. Zira, bu oyunlarda yüksek fiyatlar ile satılan ürünleri elde etmek için oyundaki skorboard tablosunda adınızın yazması gerekebilir.

12. LİNK KISALTMA

link kısaltma

Öneri: 6/10
Kazanç Potansiyeli: Düşük

Büyük sosyal medya hesapları bulunan ve forumları yoğun olarak kullananlar için önerilebilecek bir para kazanma yöntemidir.

Son yıllarda internet adresleri kısaltarak para kazanma fırsatı sağlayan birçok platform ortaya çıkmıştır. Bu platformların genel amacı linki kısaltmak değil, web sitesine giriş yapmadan önce reklam göstermektir. Siz de bu sayede insanların giriş yapmak istediği bir adresin linkini kısaltıp, bu linke insanları yönlendirir ve insanlar da bu reklamları görürse; para kazanırsınız.

Bu konuda ek bilgiler için Link Kısalt Para Kazan rehberinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

13. FACEBOOK

facebook para kazanma

Öneri: 7/10
Kazanç Potansiyeli: Orta

Dünyanın en büyük sosyal medya platformu Facebook, kurulduğu günden bu yana dünyada çok önemli değişim ve dönüşümlerin öncüsü olmuştur. Platform aynı zamanda birçok işletme ve girişimci için para kazanma fırsatı da sağlamaktadır.

Facebook’ta para kazanmanızı sağlayabilecek onlarca yöntem bulabilirsiniz. Ayrıca yaratıcılığınızı konuşturup, kimsenin keşfetmediği birçok yöntem ile de para kazanma fırsatınız bulunuyor. İlk olarak yapmanız gereken şey, bilinen para kazanma yöntemlerini bulabileceğiniz Facebook’tan Para Kazanma rehberine göz atmak olmalı. Rehberde, size Facebook’un para kazanma fırsatlarının kapısı açacak yolları keşfedeceksiniz.

14. UYGULAMALAR

uygulama

Öneri: 5/10
Kazanç Potansiyeli: Düşük

Android ve IOS platformlarında indirebileceğiniz bazı uygulamalar ile de para kazanabilirsiniz. Bu uygulamaların her biri farklı şartlar altında para kazanma fırsatı sağlarken, bazı uygulamaları sadece kullanarak da para kazanabiliyorsunuz.

Eğer çok sık telefonunuz ile ilgileniyorsanız, birkaç faturanızı ödemek için uygulamaları kullanmanızı önerebiliriz. Birkaç faturanızı ödemek için kesinlikle iyi bir yol.

Sizlere para kazandırabilecek uygulamalara göz atmak üzere Para Kazandıran Uygulamalar listemize göz atın.

15. SESLENDİRME

seslendirme

Öneri: 6/10
Kazanç Potansiyeli: Düşük

Reklam ajanslarına bir mail atarak bu konudaki iş potansiyellerini değerlendirebilirsiniz. Ayrıca Youtube’de kendi sesini kullanmak istemeyen onbinlerce Youtuber için de bu hizmeti verebilirsiniz.

Seslendirme hizmetini yaparken, iyi bir sese sahip olmak dışında; ses montajı konusunda da ortalama üstü bilgiye sahip olmanız önemlidir.

16. ONLİNE SATIŞ TEMSİLCİLİĞİ

satış temsilcisi

Öneri: 7/10
Kazanç Potansiyeli: Nispeten Orta

İşletmelere yönelik satış temsilciliği yapabilirsiniz. Özellikle perakende işletmeleri ve doğrudan reklam ajanslarının yoğun bir şekilde satış temsilcilerine ihtiyacı vardır. Ancak işletmeler bu konuda personel istihdam etme masrafına girmek yerine kendi evlerinde çalışan insanlardan hizmet almaktadır. Her gün ortalama 3-4 saatlik bir çalışma ile aylık 2-3 bin lira gelir elde edebilirsiniz. Ancak elbette bu konuda kendinizi geliştirmeli ve ürünleri satmayı başarabilmelisiniz.

İşletmeler satış temsilcilerine genellikle maaş vermez, sizin aracılığınız ile gerçekleşen satıştan prim verir.

17. ONLİNE MÜŞTERİ DESTEĞİ

müşteri temsilcisi

Öneri: 6/10
Kazanç Potansiyeli: Düşük

Gün içerisinde uzun saatler boyunca bilgisayar başında bulunuyorsanız, genellikle online satış yapan sitelere yönelik müşteri desteği verebilirsiniz. Online müşteri desteği personelleri genellikle mail, chat veya ticketler üzerinden müşterilerin sorunlarına yardımcı olmaktadır.

Online müşteri desteği sağlayan kişiler ortalama aylık 3-4 bin lira maaş almaktadır. İş fırsatları için bulabildiğiniz e-ticaret mağazalarına dikkat çekici bir mail atın.

18. e-KİTAP

e kitap

Öneri: 7/10
Kazanç Potansiyeli: Düşük

Kolay yoldan İnternetten para kazanmanızı sağlayacak yollardan biri de e-kitap yazmaktır. Amazon Kindle veya doğrudan Google Play Kitaplar üzerinde e-kitap yayınlayabilirsiniz. Elbette yazdığınız e-kitabın insanların herhangi bir ihtiyacına yanıt sağlaması önemlidir. Doğrudan bir hikaye veya roman denemesi de yapabilirsiniz ancak özellikle yönlendirme içerikli e-kitapların satışı daha yoğundur.

19. FOTOĞRAF SATIŞI

fotoğraf

Öneri: 5/10
Kazanç Potansiyeli: Düşük

İnternetten fotoğraf satışı yapabileceğiniz birçok stok fotoğraf platformu bulunmaktadır. Bu siteler aracılığıyla ‘profesyonel’ olarak çektiğiniz fotoğraflardan para kazanabilirsiniz.

Fotoğraf satışı yaparak para kazanmayı planlıyorsanız,, amatör fotoğraflar üzerinden ilerleyemeyeceğinizi özellikle belirtelim. Tamamen profesyonel ve size ait olduğunu kanıtlayabileceğiniz fotoğrafları bu stok satış sitelerine ekleyebilirsiniz. Ortalama olarak her satılan fotoğraftan 50 cent civarı gelir elde edebilirsiniz. Bazı fotoğrafçılar, günlük onbinlerce kez satılan fotoğraflara sahiptir.

20. MÜZİK DİNLEMEK

müzik dinleme

Öneri: 4/10
Kazanç Potansiyeli: Çok Düşük

İlginç gelebilir ancak sadece müzik dinleyerek para kazanabileceğiniz birçok platform bulunmaktadır. Music Xray, Research.fm, Welocalize ve daha nicesini kullanarak müzik dinleyerek para kazanabilirsiniz. Ancak elbette bu yöntem ile zengin olamazsınız. Aylık birkaç faturanızı ödemek ve yeni müzikler keşfetmek için kullanabilirsiniz. Gelir potansiyeli düşüktür. Ayrıca bu platformlarda maalesef Türkçe dil desteği de bulunmuyor.

21. YEREL HABER SİTESİ

haber

Öneri: 6/10
Kazanç Potansiyeli: Orta

Artık yerel gazeteler yavaş yavaş yerini yerel haber sitelerine bırakıyor. Ancak özellikle Anadolu’nun birçok şehrinde bu dönüşüm tam olarak gerçekleşmiş değil. Bu kapsamda birkaç ajans ile anlaşarak bir haber sitesi kurabilirsiniz. 5-10 bin ziyaretçi sayısına ulaştıktan sonra komisyon karşılığı çalışan birkaç reklam temsilcisi ile anlaşarak reklam almaları üzere kendilerini görevlendirebilirsiniz.

Birkaç reklamvereni memnun etmeyi başardıktan sonra daha iyi anlaşmalar yapma fırsatınız olacak.

22. ONLİNE BİLGİ YARIŞMASI

bilgi yarışması

Öneri: 6/10
Kazanç Potansiyeli: Düşük

İnternette para veya çeşitli ödüller kazanabileceğiniz birçok bilgi yarışması platformu bulunuyor. Bu yarışmalarda başarılı olmak için elbette genel kültürünüzün belirli bir seviyenin üzerinde olması gerekir.

23. SSL SATIŞI

ssl

Öneri: 8/10
Kazanç Potansiyeli: Yüksek

Google’nin web sitelerine yönelik şartlarında yaptığı değişiklikler ve taracıyılarda yaşanan gelişmeler ile birlikte hemen hemen her site SSL adı verilen güvenlik lisansına ihtiyaç duymaya başladı. Son 5 yılda ülkemizde yüzde 400’den fazla artış gösteren bu sektöre yönelik bir satış hizmetine başlayabilirsiniz.

SSL satışı yapmak isteyenlerin elbette bu konuda teknik bilgi ve gereksinime ihtiyacı bulunmaktadır. Zira, bu konuda satış yapacak olan kişilerin web sitelerine destek de sağlaması gerekir.

24. MOBİL UYGULAMA GELİŞTİRME

mobil uygulama

Öneri: 8/10
Kazanç Potansiyeli: Yüksek

Elimizden düşürmediğimiz cep telefonlarının bu konuma gelmesinin en büyük nedeni elbette milyonlarca uygulamalarından başka bir şey değil. Durum böyleyken her geçen gün artan cep telefonları ile birlikte, mobil uygulama geliştirme işi karlı ve potansiyeli yüksek bir iş fikridir.

İster kendi uygulamanızı yapıp marketlerde listeleyin, isterseniz de başka işletmeler için mobil uygulama hizmeti verin; her halükarda ülkemizde yeterli düzeyde mobil uygulama geliştirme uzmanı olmadığı için kısa sürede iş alma fırsatınız olacak.

Yapılabilecek karlı işler arasında mobil uygulama geliştirme önerdiğimiz iş fikirleri arasında yer almaktadır.

25. SOSYAL MEDYA YÖNETİCİLİĞİ

sosyal medya

Öneri: 7/10
Kazanç Potansiyeli: Orta

Artık en küçük işletmelerin de devasa holdinglerinde başarılı bir sosyal medya yönetimine ihtiyacı vardır. Düşük sermaye bedelleri ile son dönemin en etkili reklam ve pazarlama yöntemleri arasında sosyal medya yer almaktadır. Durum böyleyken bu alana tüm işletmelerin yönelmesi gerekiyor. Ancak işletmeler bu konuda yeni bir personel istihdam etmek yerine kendi ofislerinden çalışan insanlardan veya direkt ajanslardan hizmet alıyor.

Bu kapsamda kendi evinizden bile başlayabileceğiniz bir iş fikri olarak ön plana çıkıyor. Olası işletmelere ulaşarak ilk etapta referans edinmeye çalışmanız gerekiyor.

26. ONLİNE AL-SAT

al sat

Öneri: 7/10
Kazanç Potansiyeli: Değişken

Online olarak al-sat yapılan platformlar aracılığıyla para kazanabilirsiniz. Yapmanız gereken, piyasa fiyatı altındaki ürünleri keşfetmek ve satın aldıktan sonra yeniden satışa sunmak olmalı. Örnek olması açısından, bazı online al-sata odaklanan kişiler nadir bulunan kitaplara odaklanmış ve bu yol ile ciddi gelirler elde etmektedir. Online al-sat işinde kazanç potansiyeli çok değişkendir. Kendinizi geliştirerek çok ciddi kazançlar elde edebilirsiniz.

27. YAZILIM GELİŞTİRME

yazılım

Öneri: 7/10
Kazanç Potansiyeli: Yüksek

Teknik olarak yazılım geliştirme konusunda yeteneğe sahipseniz veya kendinizi bu alanda geliştirebilirseniz; kazanç potansiyeli çok yüksek olan bir iş fikridir.

Türkiye’de bile yazılımcılar, ortalama olarak yıllık 150 bin liranın üzerinde maaş almaktadır. Kendi projeleri ile ilgilenen yazılımcılar ise, yaratıcı bir fikir ile hayal edemedikleri yere bile rahatlıkla uzanabilmektedir. Düzenli olarak kullandığınız yazılım ve uygulamaların çoğu büyük şirketler veya yerleşik geliştirme stüdyoları tarafından yapılıyor, Evet!; Ancak birçok başarılı uygulama, özellikle Apple ve Google mağazalarındaki uygulamalar, bireyler ve küçük işletmeler tarafından oluşturmaktadır.

28. ONLİNE KURS HAZIRLAMA

kurs hazırlama

Öneri: 7/10
Kazanç Potansiyeli: Nispeten Yüksek

Halihazırda bir işe sahipseniz, zaten belirli bir konuda uzmanlığa sahipsiniz demektir. Bu bilgi, uzmanlığınızı bir online kursa dönüştürebilir ve online kurs platformlarında satışa sunabilirsiniz. En iyi pasif gelir sağlayan iş fikirleri arasında yer alan bu para kazanma yöntemi aracılığıyla, bir kere hazırladığınız kurstan yıllar boyunca gelir elde edebilirsiniz. Udemy, Coursera gibi platformları bu konuda işinize çok yarayacak!

29. WEB SİTESİ TESTİ

web site

Öneri: 5/10
Kazanç Potansiyeli: Düşük

UserTesting.com , Userlytics , TryMyUI , Userfeel veya TestingTime gibi platformlar aracılığıyla web sitelerini test edebilir ve bu yol ile para kazanabilirsiniz. Genellikle platformlarda, web sitelerini gezmeniz ve karşılaştığınız sorunlara ilişkin soruları yanıtlamanız istenir. Her test başına 30 cent civarı para kazanırsınız.