arama

Instagram’dan Aylık 11.000 TL Para Kazanmak

instagram

Instagram’dan para kazanmak söz konusu olduğu zaman harika fikirler ile harekete geçerek eşsiz bir gelir akışı sağlayabilirsiniz.

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları arasında yer alan ve Türkiye’de de en çok sevilen sosyal medya platformu olan Instagram aracılığıyla para kazanmak için harika yöntemleri keşfetmenizi sağlayacağız. Rehberimizdeki yöntemleri kullanarak aylık 11.000 TL’ye kadar para kazanabilirsiniz. Üstelik bu sadece beklenti sınırı! Birçok girişimci Instagram sayesinde milyonlar kazanıyor!

Siz de Instagram’dan para kazanmak için sahip olmanız gerekenler ile yapmanızı gerekenleri rehberimiz aracılığıyla öğrenebilirsiniz.

INSTAGRAM’DA PARA KAZANMANIN ÖN KOŞULLARI

Biraz gerçekçi olmakta fayda var. Diğer sitelerde neler yazıldığını çok iyi biliyoruz! Ancak hayallere kapılmadan önce görmeniz gereken ana gerçek, herkesin Instagram’dan öyle kolaylıkla para kazanamadığıdır.

Her işe koyulan Instagram’dan para kazanacak diye bir gerçek yok. Bunun için çok çalışmalı ve tam olarak mesai harcamalısınız. Elbette birkaç yüz lira kazanabilirsiniz ancak aylık 12000 TL para kazanabilmek için günlük 6-7 saatlik çalışmaya ihtiyacınız olacağı açıktır.

Instagram’dan para kazanmanın birçok ön koşulu bulunur. Bunlar spesifik konular değildir. Örneğin, 5 bin takipçi elde etmeden para kazanamazsınız gibi bir durum yok. Ancak öncelikli olarak takipçi kazanmaya başlamanız gerekir. Ne kadar çok, o kadar para. Şimdi Instagram’da size para kazandıracak önemli unsurlara göz atmanız

1. ERİŞİM

Instagram’da para kazanmanızı sağlayan en önemli unsur erişimdir. İşletmeler size neden durup dururken para ödesin ki? Elbette çok sayıda insana eriştiğiniz için.

İşletmelerin ama amacı ürün ve hizmetlerinden çok sayıda kişinin haberdar olmasını sağlamaktır. Bu amaçla Instagram’da size reklam verirler ve bunu sağlamak için erişim konusunda iddialı olmanız gerekir.

Dolayısıyla takipçi sayısı ile paralel ilerlese bile birçok Instagram hesabında çok az takipçi ile bile ciddi erişim rakamlarını görebilmek mümkün.

2. ETKİ

Instagram’da para kazanmak söz konusu olduğunda markaların en çok dikkat ettiği konulardan biri de etkidir. Komik videolar paylaşan bir hesap ile borsa yorumu yapan bir hesabın arasında ciddi farklar vardır.

Çünkü, komik bir video paylaşan hesap büyük ihtimalle otoriter bir hesap değildir.

İnsanlar orada bir markaya yönelik yapılan yönlendirmeleri çok ciddiye almayabilir. Ancak otoriter bir borsa yorumcusunun takipçisi az olsa bile etkisi daha fazladır.

Instagram’da para kazanmak ile ilgileniyorsanız kalite konusunda reklamverenleri cezbetmeyi başarmalısınız.

İşe yeni konulanlar için etkiye odaklanmak iyi bir tercih olmasa da işin sonunda kazanacağınız parayı doğrudan etkileyecek bir unsurdur.

3. TAKİPÇİ

Takipçi bu işin ana motivasyon kaynağıdır. İstatistiksel olarak bile daha fazla takipçi demek daha fazla görünme olasılığını artıracaktır. Dolayısıyla Instagram’da para kazanmaya götürecek en önemli unsurlardan biri takipçi sayısıdır.

Elbette belirttiğimiz üzere bu işin etki ve erişim süreciyle birlikte artan takipçi sayısına ihtiyacınız olacak. Her 3 unsuru bir arada bulabilmek için önemli stratejilere ihtiyacınız olacak. Sadece takipçinin her şey olmadığını asla unutmayın.

Instagram dünyasında sıklıkla reklam veren işletmelerin hesapları takipçi sayısına göre sınıflandırdığını hatırlatalım. Genellikle kullanılan sınıflandırma:

 • 0-4.999 Takipçi: Önemsiz hesap
 • 5.000-9.999 Takipçi: Erişim öncelikli kontrollü reklamalan
 • 10.000 – 99.999 Takipçi: Düşük düzeyde reklamalan
 • 100.000 – 999.999 Takipçi: Standart düzeyde reklamalan
 • 1m-5m: Büyük reklamalan
 • 5m+: Yönlendiriciler.

Aylık 12000 TL gibi bir reklam ücreti kazanmak veya kendi ürünlerinizi satarak bu tutarı kazanmak için girmeniz gereken sınıf standart düzeyde reklamalandır.

İSTİSNALAR

Hayatın olağan akışına aykırı olmayan bir konu var! Her zaman istisnalar vardır ve bütün sınıflandırmalar genellikle yanlıştır. Dolayısıyla 500 takipçisi bulunan biri bile Instagram’dan para kazanabilir. Burada önemli olan takipçi sayısından çok takipçi kitlesinin özelliğidir.

Çok değerli bir alanda 500 takipçi, 1 milyon takipçiden daha önemli olabilir.

Örneğin, son zamanlarda antika radyolara ilgi azaldı. Sadece bu yönde açılmış bir sayfanın 500 takipçi kitlesi demek, bu ürünü satan bir reklamverenin doğrudan ilk tercihi olmak demektir.

HESAP GÖRÜNÜMÜ

Instagram’da para kazanmak için kullanıcıları cezbetmek gerekir. Doğru bir profil görünümü birçok şeyden daha önemlidir. Bunu sağlamak için biraz teknik olarak kendinizi geliştirmeniz önerilir.

İlham almak için sık sık büyük Instagram sayfalarını da takip edebilirsiniz.

1. Biyografiyi Gösterişli Yapın

İlk olarak kendi alanınızda en iyi kullanıcı adlarından birini seçtiğinizden emin olun. Kullanıcı adları ilk göründüğü anda okunabilmeli ve birleşik olarak yazıldığı halde okunabilir olmalıdır.

Kullanıcı adı seçimi zordur çünkü hemen hemen tüm önemli kullanıcı adları ekleriyle birlikte alınmış durumdadır. Instagram’da kullanıcı adı değiştirmek kolaydır ancak marka kimliği oluşturmak için kesinlikle değiştirmeniz önerilmez. Dolayısıyla kullanıcı adınızı bir kere seçin ve en iyisi olmasına özen gösterin.

Kullanıcı adı seçmek için kendinize biraz vakit verin, aceleci davranmayın. Arkadaşlarınızdan da fikirler almayı ihmal etmeyin.

Profilinizin ilk olarak dikkat çeken konulardan biri biyografidir. Doğru bir biyografi ile birçok kullanıcının daha hızlı aksiyona geçmesini sağlayabilirsiniz.

Biyografi satışa ve eyleme dönüştürmek amacıyla kullanılmalıdır. Burayı güzel bir söz ile doldurmak yerine, ürünlerinizden veya markanızdan bahsetmeniz gerekir. Profesyonel olarak yaklaşın ve sık sık değişiklik yapmak yerine bir kurumsal kimlik oluşturmak amacıyla en az 6 ay sabit tutun.

Biyografide yaratıcılığınızı ve kişiliğinizi de gösterebilirsiniz. Unutulmaz ve akılda kalıcı ise, o zaman insanların o “Takip Et” düğmesine basma olasılığı daha yüksek olacak.

Biyografi ile birlikte şık bir profil resmi seçmeniz gerektiğini söylemeye gerek yok sanırım. Kaliteli ve kırpıldığı halde vermek istediği mesajı net bir şekilde veren bir profil resmi seçmelisiniz.

Genellikle Instagram profil resminde yazı kullanılmaz, sıklıkla logo ön plana konulur. Siz de benzer şekilde ilerlemeli ve özellikle aramalarda en çok görüntülenen konu olan profil resminizi profesyonel bir şekilde hazırlamalısınız.

Biyografideki son ve en önemli kısım ise web sitesidir. Bu alanda yazan web sitesi kısmı, profilinizden dışarıya giden tek bağlantıdır. Dolayısıyla size para kazandıracak dışardaki tüm varlığınızın ana anahtarı bu kısımdır.

Web sitenize yönlendirebilir veya aldığınız reklamların anlaşması doğrultusunda değiştirebilirsiniz.

2. Düzenli olarak paylaşım yapın ve yorum yapanlarla etkileşim kurun

Instagram’da takipçi elde etmek, kullanıcılardan etkileşim elde etmek, otoriter olmak ve büyüme grafiği elde etmek için düzenli olarak paylaşım yapmanız gerekir.

Bazı Instagram hesapları bir gün 10 paylaşım yapar, 3 gün hiç paylaşım yapmaz. Bu tür hesapların başarıya ulaşma şansı çok düşüktür.

Özellikle bu konuya da profesyonel bir düzen getirmenizi ve mutlaka günde en az 4-5 paylaşım yapmanız önerilir.

Insanlar düzenli olarak takip ettiği hesapların aktif olması konusunda hemfikirdir. Sürekli tüketen bir toplum göz önüne bulundurulduğu zaman eski gönderiler bir kere görüldükten sonra ilgi çekmeyecektir. Dolayısıyla sürekli aktif olmalı ve yeni içerikler ile sayfanızı donatmalısınız.

Hesabınızda etkileşimi artırmak ve beğeni-yorum almak için dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da yorum yapanlar ile etkileşime geçmektir. Bir gülücük yorumu atana siz de bir gülücük ile yanıt vermekten çekinmeyin.

Yorum yapanlar üzerinde en hızlı etki bırakmanın yolu; onların yorumunuzu gördüğünüzü ve dikkat ettiğinizi göstermektir. Bu nedenle yorum yapanlara siz de yorum yapın veya en azından yorumlarını beğenin.

Hesabınızın aktiflik oranının artırmanın ve yaptığınız paylaşımlardan maksimum verim almanın en kritik yollarından biri de doğru zamanlarda paylaşım yapmaktır. Instagram konusunda önemli istatistikler toplayan Later’in araştırmasına göre, Instagram’da paylaşım için en doğru saatler şöyle:

 • Pazartesi: 06:00, 10:00 ve 22:00
 • Salı: 02:00, 04:00 ve 09:00
 • Çarşamba: 07:00, 08:00 ve 23:00
 • Perşembe: 09:00, 12:00 ve 19:00
 • Cuma: 05:00, 13:00 ve 15:00
 • Cumartesi: 11:00, 19:00 ve 20:00
 • Pazar: 07:00, 08:00 ve 16:00

Sosyal medya pazarlama platformu Hootsuite‘nin araştırmasına göre, Sektörlere göre paylaşımlar için en doğru saatler ise şöyle:

 • Seyahat ve Turizm: Cuma 09:00 veya 13:00
 • Medya ve Eğlence: Salı ve Perşembe 12:00 – 15:00
 • Yiyecek ve İçecek: Cuma 12:00
 • Perakende: Salı, Perşembe ve Cuma 12:00
 • Profesyonel Hizmetler: Cuma, Salı ve Çarşamba 09:00 veya 10:00
 • Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluş: Salı 10:00 veya 16:00
 • E-ticaret: Perşembe 16:00 veya 21:00
 • Sağlık Hizmetleri: Çarşamba ve Pazar 09:00
 • Kişisel Bakım: Perşembe ve Cuma: 13:00, 14:00 veya 15:00
 • Teknoloji: Pazartesi ve Salı 14:00
 • Eğitim: Perşembe 16:00 veya 17:00

Bu veriler ABD’de 12 milyon gönderi üzerinden hesaplanan verilerdir. Tüm hesaplarda aynı başarının elde edileceğini söylemek için elbette yeterli değil.

Öncelikli olarak farklı saatlerde gönderiler paylaşmanızı ve sonrasında Instagram İstatistik bölümünden en çok etkileşim aldığınız saatleri incelemenizde fayda var. Sizi başarıya götürecek ana strateji budur.

3. Her gönderide ilgili hashtag’ler kullanın

Hashtag’ler, benzer bir temaya sahip gönderileri kümelemek için sosyal medya platformlarında 2007’den beri kullanılmaktadır. Ve Instagram’da son derece iyi çalışıyor ve takip ediliyorlar. Platform, gönderi başına 30 hashtag (bu çok fazla) eklemenize izin verir.

Genellikle her gönderide 10-15 arasında hashtag kullanmanızı tavsiye ederiz.

Örneğin: Aşağıdaki Foundr gönderisine bakın. Bunu gerçekten çok iyi yapıyorlar.

foundr

Elbette etiketleri kullanırken birbirinden bağımsız etiketleri kullanmanız asla önerilmez. Her zaman alaka düzeyini ve rekabeti göz önünde bulundurun. Instagram’da bir etikette kaç adet paylaşımın olduğunu etiketin üzerine tıklayarak görebilirsiniz. Dolayısıyla rekabet analizi yapmak kolaydır.

Örneğin, #Para etiketinde bugüne kadar 5 milyondan fazla paylaşım yapılmış. Dolayısıyla bu etiketi kullanmak, o etikette yer alma şansınızın düşük olduğuna delalet eder.

para-etiket

Ancak #ParaKazanma etiketinde ise durum çok daha pozitif bir havaya sahip.

para-kazanma-etiket

Zira, etikette sadece 30 bin gönderi var, dolayısıyla bu etiketi kullanırsanız kolaylıkla ilk sıralarda yer alabilir ve az bir takipçisi olsa bile niş bir şekilde takipçilerin dikkatini çekebilirsiniz.

Gönderilerinize etiket eklerken, çok rekabetli birkaç etiket eklemekten çekinmeyin. Ancak her zaman yüksek kullanıma sahip etiketleri kullanmak motivasyon kaybı oluşturabilir. Çünkü bu etiketlerde ilk sıralarda yer alma şansınız çok düşüktür. Bu nedenle daha az rekabet içeren etiketler size daha hızlı takipçi ve erişim getirebilir.

4. İçeriğinizin kalitesini artırın

Instagram, 2016 yılından itibaren gönderileri kronolojik olarak göstermeyi bırakmıştır. Artık insanlar sizi takip ediyor olsa bile gönderilerinizin onların önüne çıkmama olasılığı var.

Yapmanız gereken içeriğinizin kalitesini artırmaktan başkası değildir. Aksi durumda insanların ilgisini çekemez ve başarılı olamazsınız. Rekabet, rekabet ve rekabet!

Rekabette başarılı olmak için ilk olarak dikkat etmeniz gereken 3 konu var. 

Düşük kaliteli resimleri kullanmayı derhal bırakın. Instagram’da insanlar kaliteli fotoğraflar görmek istiyor.

Tarihi fotoğraflar paylaşıyorsa olsanız bile onu filtreler ile daha çekici hale getirmek zorundasınız. Ayrıca sürekli kullanılan fotoğrafları derhal bırakın, kendinizi Udemy gibi bir platformda satılan kurslardan biri ile geliştirebilir ve daha iyi fotoğraflar ortaya çıkarmaya başlayabilirsiniz.

İkincisi ise sürekli kurumsal olmayı bırakın… Kurumsallık sıkıcıdır. Eğer sahip olduğunuz şirketin paylaşımlarını bile hikayenize eklemek veya beğenmekten zevk almıyorsanız, orada bir hata vardır.

İnsanlara eğlenceli veya dikkat çekici farklı bir şeyler sunmayı başarabilmeniz gerekir. Konu sağlık olduğunda bile birkaç emojiden zarar gelmez.

Instagram’da gönderilerin rekabette öne çıkmasını sağlamanın önemli bir diğer yolu ise sürekli reklam veya ürün-hizmet paylaşmayı bırakmaktır.

Nike gibi bir marka bile sürekli olarak müşterilerine bir şeyler satmak için uğraşmaz. Genel kanı, bu tür hesaplarda yüzde 20’yi aşmamaya özen göstermektir. Kısaca, bir adet reklam paylaşıyorsanız, 4 adet farklı içerik sunmalısınız.

5. Video içeriği üreterek öne çıkın

Instagram artık sadece fotoğraf paylaşılan bir ortam değil. Size eşsiz videolar paylaşmanız için de 59 saniyelik bir fırsat tanır. Hatta daha uzun videoları da IGTV üzerinden paylaşabiliyorsunuz ancak ana odak noktanız 59 saniyelik gönderi-video paylaşımları olmalı.

İnsanların Instagram’da geçirdiği vakit arttıkça videoları izleme oranı da artıyor. Üstelik tüm istatistikler, Instagram’da videoların fotoğraflardan çok daha fazla beğeni ve yorum aldığını ortaya koyuyor.

Video üretmek elbette daha fazla vakit almaktadır. Sürekli video paylaşmak da bir süreden sonra takipçi kayıplarına da neden olabilir. Genel önerimiz, 3 fotoğraf, 1 video paylaşmak şeklinde.

6. Etkileyiciler ve diğer işletmelerle ilişkiler kurun

Instagram’da büyümenin ve para kazanmanın en etkili yollarından biri de büyük takipçisi olan influencer ve diğer işletmeler ile iletişime geçmek ve hatta ortak çalışmalar yapmaktır.

Hızlı büyümek istiyorsanız, dışarıdan destek almanız gerekebilir. Büyük hesap sahipleri veya diğer işletmeler ile iletişime geçmenizi öneririz. Karşılıklı olarak hikaye paylaşımı dahi her iki taraf için önemli bir katma değer oluşturmaktadır.

Hızlı büyüyen birçok Instagram sayfasının ana stratejisinin bu olduğunu ifade etmek gerekir.

7. Hikayeler paylaşın

Hikayeler Instagram’da büyümenize en çok destek sağlayacak konular arasında yer alıyor. Doğru hikaye kullanımı çok önemlidir. Bunun için elbette ana bir strateji ve sihirli bir formül yoktur. Genel olarak sizin sevdiğiniz hikayeleri, neden sevdiğinizi düşünün?

Günde yaklaşık 5 hikaye oluşturmanız önerilir. Sevdiğiniz fotoğrafların üzerine yazılar ekleyebilir veya izleyicinin dikkatini çekecek iyi hazırlanmış bir video oluşturabilirsiniz.

INSTAGRAM’DA PARA KAZANMAK

Artık Instagram’da daha profesyonel bir hesap sahibi olmak için hemen hemen her türlü şey hakkında bilginiz olduğunuzu düşünüyoruz.

Artık biraz da para kazanmak üzerine konuşmak gerekiyor.

1. Fotoğraf Satışı

photoshop

Instagram için harika fotoğraflar oluşturmaya başladığınızı mı fark ettiniz? O halde doğrudan Instagram üzerinden para kazanma seçeneği olmasa da bu fotoğrafları satmak için profilinizdeki etkiyi kullanabilirsiniz.

Instagram hesabınızı iyi çektiğiniz fotoğraflar ile oluşturduktan ve ciddi bir takipçi elde ettikten sonra bir stok fotoğraf sitesinde üyelik oluşturabilir ve fotoğraf satmaya başlayabilirsiniz. Elbette Instagram hesabınızda bunu deklare etmeyi unutmayın.

Günümüzde stok fotoğraflar siteleri para kazanmanın en iyi yollarından biri olarak öne çıkıyor. Birçok kullanıcı aylık on binlerce dolar gelir elde edebiliyor. Genellikle de hepsinin Instagram’da elde ettiği harika başarıları bulunuyor.

Kısaca, fotoğraf satışından para kazanmak istiyorsanız; önce bunu Instagram’da kanıtlamalısınız.

Fotoğraflarınızı satmak için kullanabileceğiniz en iyi platformlar:

 1. Foap
 2. 500px
 3. Twenty20
 4. Snapwire
 5. Shutterstock
 6. Depositphotos

Instagram’dan çıkan birçok fotoğrafçının doğrudan şirketler için de çalışabileceğini unutmayın. Günümüzde fotoğraflar gün geçtikçe daha fazla değer kazanıyor. Dolayısıyla işletmelerin çok büyük bir kısmı artık kendi fotoğrafçı ekibine sahip.

2. Sponsorlu Gönderiler

sponsorlu-gonderi

Instagram’da para kazanmanın en etkili yollarından biri de sponsorlu gönderiler paylaşmaktır. Temel şartlar altında Instagram’daki tüm reklamverenlerin en çok ilgilendiği ve Instagram’daki hesapların en çok para kazandığı yöntemdir.

Sponsorlu gönderiler almak düşündüğünüz kadar kolay değildir. Öncelikli olarak yukarıdaki birçok unsurda başarılı olma zorunluluğunuz var.

Başarılı olduktan sonra DM kutunuzda sık sık reklamverenlerden gelen mesajları görebilirsiniz. Eğer görmüyorsanız, bu durumda bunu sizin yapmanız ve olası reklamverenleri belirledikten sonra onlara teklif sunmanız önerilir.

Sponsorlu gönderi almak için ne kadar fiyat sunacağınızı muhtemelen bilmiyorsunuzdur. Yapmanız gereken çok basit bir süreç var. Kendi profilinizden, rakiplerinize sponsorlu gönderi almak istediğinize dair bir mesaj gönderin. Böylelikle piyasa ortalamasını kolaylıkla öğrenmiş olacaksınız.

Yapmanız gereken şey, onların fiyatlarına yakın olmaktır. Çok yüksek veya çok düşük tutmayın. Her halükarda sayfanızın değerini korumak için özen gösterin.

Sponsorlu olarak doğrudan fotoğraf, video veya hikaye olarak reklam alabilirsiniz. Her birinin fiyatını birbirinden farklı tutmanız önerilir.

Fiyatlandırma olarak sırasıyla en ucuzdan en pahalıya:

 • Fotoğraf
 • Video
 • Hikaye

şeklinde sıralanmaktadır. Hikayeler en çok etkileşim alan paylaşım türüdür. Burada ana stratejiyi unutmayın, erişim=para.

Sponsorlu gönderiler aynı zamanda sayfanızın büyümesini en çok sekteye uğratabilecek konudur. Kendi hesabınızda takip ettiğiniz sayfaları düşünün. Günde 3-4 adet sponsorlu gönderi paylaşan bir hesabı muhtemelen takipten çıkacaksınızdır. Hatta bir reklam bile o sayfaya yönelik olumsuz fikirlere kapılmanıza neden olabilir.

Sponsorlu gönderi alırken kitlenizi kaybetmemek için de özen göstermelisiniz. Öncelikli olarak rahatsız edici reklamlar paylaşmayı kesinlikle düşünmeyin. Kimse durup dururken bir prezervatif reklamı görmek istemez. Ya da bahis reklamları gerçekten can sıkıcı!

Aynı zamanda doğrudan kitlenize uygun bir şirketin reklamı da olsa, bunu asla abartmayın.

Instagram dünyasında 10 paylaşıma bir reklamın dahi fazla olduğunu söylemek gerekir. Bu rakamı yukarıda tutmanızı öneririz!

Sponsorlu gönderileri bir süreden sonra silmeyi unutmayın. Reklam anlaşmasını yaparken mutlaka süre belirtin. Sürekli orada kalmaları marka bütünlüğünüze zarar verecektir.

Instagram’da sponsorlu gönderi bulmak için kullanabileceğiniz birçok platform var. Ancak Türkiye’den gelen hesaplara genellikle reklam vermediklerini belirtmek gerekiyor. Uluslararası bir takipçi kitleniz varsa değerlendirmeniz önerilir.

 1. Tribe
 2. Influicity
 3. Hyprbrands
 4. Hypetap

3. Satış Ortaklığı

huggies

İnternetten para kazanmanın en etkili yolları arasında yer alan satış ortaklığı yöntemi Instagram’da da para kazanma fırsatı sağlayan önemli bir taktiktir. Doğru kullanıldığı takdirde çok ciddi tutarlarda para kazanma şansı sağlamaktadır.

Kısaca, başkalarının ürünlerini satmak için müşteri sağlamak üzere kurgulanmıştır. Gönderdiğiniz müşterilerin yaptığı alışverişlerden pay almanız üzerine çalışır.

Satış ortaklığı yaparak Instagram’dan para kazanmak için öncelikli olarak satış ortaklığı yapabilecek bir platform bulmanız gerekir. Türkiye’de bunu sağlayacak ana bir platform yoktur. Bu nedenle, takipçi kitlenize uygun birkaç markaya doğrudan ulaşmak dışında bir şansınız yok.

Örneğin, hamilelere yönelik bir sayfanız varsa; hamile giyimi satan işletmelere telefon veya mail ile ulaşabilir ya da aynı lokasyonda bulunuyorsanız merkezlerini ziyaret ederek sayfanız hakkında bilgi sağlayabilirsiniz.

Genel olarak, işletmelerin satış ortaklığından bir zararı yoktur. Yani, siz müşteri sağlarsınız ve onlar satış yaptıktan sonra size kardan pay verirler. Genel bir KAZAN-KAZAN stratejisi olması nedeniyle iş anlaşması yapmak çok kolaydır.

Satış ortaklığı için bir anlaşma yaptıktan sonra ihtiyacınız olacak olan ana konu; insanları satışa yönlendirecek olan içerikler hazırlamaktır. Standart olarak bu süreçten sonra sponsorlu gönderileri, ürünleri satmak üzere kendi başınıza hazırlamanız gerekir. Ancak satış ortaklığı her halükarda sponsorlu gönderilerden çok daha fazla kazanma fırsatı sağlar.

Sponsorlu gönderilerde bir kere ödeme alırsınız ve genellikle bu düşüktür. Ortaya çıkarttığınız etkiden gelir elde edemezsiniz. Ancak satış ortaklığında, sayfanızın başarısına göre kazancınızın genellikle bir sınırı yoktur. Tabi ki, hiç satış yapamazsanız, tüm çabanız boşa gidecektir!

4. Kendi Ürünlerinizi veya Hizmetlerinizi Satın

alisveris

Satış ortaklığını sanırım anladınız. Başkalarının ürünlerini satıyor ve bu satıştan elde edilen gelirden bir pay alıyorsunuz.

Aynı zamanda kendi ürün ve hizmetlerinizi satarak da Instagram’dan para kazanabilirsiniz. Elbette bu daha fazla vakit alan bir durum ve belirli oranda da risk içermektedir.

Kendi ürünlerinizi satmaya başlamak bir açıdan kolay değil. Öncelikli olarak bir e-ticaret sitesi açmanız gerekir. E-Ticaret sitesi kurmak için gerekenler rehberinden faydalanarak kendi sitenizi kurduktan sonra, ürün satın almalı ve bunları platformunuzda yayınlamalısınız.

Elbette gelişen internet teknolojileri ile birlikte e-ticaret sitesi açmak o kadar zor değil. Ancak bu iş için ortaya belirli oranda bir sermaye koymanız gerekir. Ardından da ürünleri kargolamak için bir şirket açmanız ve kargo firması ile de anlaşmanız gerekir.

Tüm bunları yaptıktan sonra işiniz artık ürünlerinizi satın almaya yönelik fotoğraf, video ve hikayeler oluşturmaktan geçiyor. İnsanları e-ticaret sitenize yönlendirmeniz gerekecek. Elbette kolay değil! Çok rekabetçi bir piyasaya adım attığınızı belirtmek gerekiyor.

Uyarmak istediğimiz diğer bir ana konu ise, hem bir Instagram sayfasını başarılı bir şekilde büyütmek, hem de bir e-ticaret sitesini başarılı bir şekilde yönetmek kolay değildir. Her ikisini tek bir kişinin harika bir şekilde yapabilmesi çok zor. Muhtemelen en az bir kişiye daha ihtiyacınız olacaktır!

5. Başkaları İçin Çalışın

sosyal medya danışmanı

Instagram’da para kazanmak demek sadece kendiniz için çalışmak demek değildir. Aynı zamanda başkaları için de çalışabilir ve gayet iyi kazançlar elde edebilirsiniz.

Yukarıda yazan her şeyi başkaları için uygulayabilirseniz eğer size para ödeyecek çok sayıda kişi veya kurum bulabilirsiniz.

Bunu yapanlara sosyal medya danışmanı adı veriliyor ve son 10 yılda iş arama sitelerinde gerçekten çok popüler bir kavrama dönüştü. Bunu gerçekten iyi başaran profesyoneller harika kazançlar elde edebiliyor. Tabi öncelikli olarak iyi referanslara ihtiyacınız olacağı açıktır.

Kısaca, başkaları için de çalışmak ve para kazanmak için öncelikli olarak kendi sayfalarınızı kurmalı ve başarılı olduğunuzu ortaya koymalısınız.

6. Başkalarını Geliştirin

kurs

Başkaları veya kendinizi başarılı bir şekilde Instagram’da öne çıkardıysanız, başkalarının da bunu yapması için gereken her şeye sahipsinizdir. Bunu bir eğitime dönüştürebilir ve başkalarına satabilirsiniz.

Instagram konusunda başarılı olmak isteyen çok sayıda kişi var. Onlara Udemy tarzı bir platformda kurs oluşturabilir veya ücretsiz olarak içerik sunulan ve arka planda reklamlar ile desteklenen Youtube gibi bir platformda da yayınlayabilirsiniz.

Ek olarak bir blog açabilir ve insanlara Instagram’da başarılı olmak için gerekenleri sunabilirsiniz. Son derece etkili bir Instagram’dan para kazanma yoludur.

7. Diğer Sosyal Medya Hesaplarınızı Güçlendirin

sosyal medya

Instagram’da bir takipçi kitlesi edinmeyi başaranların para kazanabileceği bir diğer taktik ise buradaki kitlesini diğer sosyal medya hesaplarına yönlendirmesidir.

Örneğin, kendi Youtube, Twitter, Tiktok veya Facebook hesaplarınızı ön plana çıkartabilir ve buradaki para kazanma fırsatlarından da faydalanabilirsiniz.

En çok kullanılan yöntem ise elbette Youtube’de video izlenmesi elde etmek üzere çalışmaktır.

INSTAGRAM’DA EN ÇOK KAZANANLAR

Instagram’da en çok para kazanan kişilere göz atarak, Instagram yolculuğunuzun motivasyon kaynağını da keşfedebilirsiniz.

1. Kendall Jenner

Sponsorlu Gönderi Başına: 600.000 Dolar

2. Cristiano Ronaldo

Sponsorlu Gönderi Başına: 700.000 Dolar

3. Dwayne Johnson

Sponsorlu Gönderi Başına: 500.000 Dolar

4. Ariana Grande

Sponsorlu Gönderi Başına: 500.000 Dolar

5. Kylie Jenner

Sponsorlu Gönderi Başına: 800.000 Dolar

6. Selena Gomez

Sponsorlu Gönderi Başına: 800.000 Dolar

7. Kim Kardashian

Sponsorlu Gönderi Başına: 900.000 Dolar

8. Lionel Messi

Sponsorlu Gönderi Başına: 700.000 Dolar

9. Beyonce

Sponsorlu Gönderi Başına: 600.000 Dolar

10. Justin Bieber

Sponsorlu Gönderi Başına: 500.000 Dolar

 • ayşe
  3 yıl önce

  evde paket işi istiyorum geri donus yaparsanz cok sevinirim/bursa

  20
  yorum beğen
 • Cloud Mining
  2 yıl önce

  OpusMining – Best Cloud mining platform

  10
  yorum beğen
 • Trx Mining
  2 yıl önce

  Having read this I believed it was rather informative. I appreciate you taking the time and energy to put this content together. Kyle Ciulla

  9
  yorum beğen
 • Cloud Mining
  2 yıl önce

  I really like it when folks get together and share ideas. Keenan Scroger

  10
  yorum beğen
 • Cloud Mining
  2 yıl önce

  You completed some nice points there. I did a search on the issue and found most folks will consent with your blog. Hunter Bilotta

  10
  yorum beğen
 • stresser
  2 yıl önce

  I really like it when folks get together and share ideas. Keenan Scroger

  10
  yorum beğen
 • ip booter
  1 yıl önce

  Welcome To Nightmare Stresser, The Best

  12
  yorum beğen
 • gold beard trimmer
  1 yıl önce

  Hello, I like your site very much. The content was very helpful. I will visit your site more often now.

  12
  yorum beğen