arama

Hızlıca Başlayabileceğiniz 8 İş Fikri

deva-partisi
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

Birçok iş fikri için uzun saatler, günler hatta haftalar boyunca araştırmalar, analizler ve kurulum çalışmaları yapmanız gerekir. Ancak bazı iş fikirlerini ise çok kısa bir süre içerisinde hayata geçirerek para kazanmaya başlayabilirsiniz. Kısa bir süre içerisinde başlayabileceğiniz hem ek iş hem de tam zamanlı olarak değerlendirilebilecek iş fikirlerini arıyorsanız, en hızlı şekilde başlayabileceğiniz 8 iş fikrini araştırdık…

Bu iş fikirlerine başlamak genellikle kolaydır. Odaklanmak istediğiniz iş fikrinin size uygun olup olmadığını inceledikten saatler sonra; işe başlamak için yola koyulabilirsiniz. Her halükarda para doğrudan hesabınıza akmaz; onu kazanmak için emek ve zaman harcamanız gerekir.

1. BAHÇE DÜZENLEME ve TEMİZLEME

Özellikle bahçeli evlerin yoğun olarak bulunduğu lokasyonlara giderek, kısa süreli bahçe düzenleme ve temizleme işini yapabilirsiniz. Bu tür konutların bir kısmında bahçe ile ilgilenen birileri olsa da; birçok konut düzenleme ve temizleme hizmeti için personel istihdam etmez. Birkaç saatlik işler için 100-200 liralık kazanç elde edebilirsiniz.

İşinizi güzel yaparsanız, telefonunuz çok sık çalmaya başlayacaktır.

2. YAZILIM EĞİTİMİ

Yazılım konusunda yetenekliyseniz hemen bir yazılım eğitim programı başlatabilirsiniz. İster yüz yüze, isterseniz de online platformlar aracılığıyla dersler verebilir veya kurs oluşturabilirsiniz.

3. EV YAPIMI SABUN İŞİ

İnsanlar artık çeşitli kimyasallar barındıran sabunlardan gittikçe uzaklaşıyor. Son yıllarda ev yapımı sabunlara yönelik ciddi bir yönelim bulunuyor. Siz de kendi sabunlarınızı yaparak, Instagram, Letgo gibi platformlar aracılığıyla satışa sunabilirsiniz.

Ek bilgileri Evde Organik Sabun Yapımı ile Para Kazanın rehberinde bulabilirsiniz.

4. SOSYAL MEDYA YÖNETİMİ

Günümüzde artık sadece ulusal şirketler değil, köylerde bulunan marketlerin bile sosyal medya yönetimi konusunda ihtiyaçları bulunuyor. Sektör hızla büyürken, bu alanda kendini geliştiren freelancerlere de yoğun olarak iş akışı gerçekleşiyor. Siz de sosyal medya yönetiminde yeteneklerinizi geliştirerek, kısa sürede büyük bir portföyü yönetmeye başlayabilirsiniz.

5. EVCİL HAYVAN BAKIMI

Gün geçtikçe evcil hayvana sahip olanların sayısı hızla artıyor. Özellikle kedi ve köpekler artık hayatımızın her alanında bizlerin en iyi dostları olmaya başladı. Ancak her insanın zaman zaman, evden uzun süre uzaklaşabildiği dönemler bulunuyor. Tam da bu dönemler için evcil hayvanları bırakabileceğimiz alanlar çok sınırlı. Bu ihtiyacı karşılamak üzere bir evcil hayvan bakımı hizmeti başlatabilirsiniz.

Konutunuz büyükse ve apartmanda yaşamıyorsanız; kolaylıkla başlayabileceğiniz bir iş fikridir.

6. TEMİZLİK HİZMETİ

5-10 yıl öncesinde sadece zengin insanlar temizlik hizmetine ihtiyaç duyuyordu. Ancak son veriler gösteriyor ki, gün geçtikçe tabana yayılan bir talep mevcut. İnsanlar artık temizlik gibi konularla ilgilenebilecek vakit bulmakta büyük sorunlar yaşıyor.

Temizlik hizmeti veren işletmelerin sayısı hızla artarken, bu işi amatör düzeyde gerçekleştirdiği halde ciddi kazançlar elde eden çok sayıda girişimci var. Siz de kendi ekibinizi kurarak bu alanda hizmet vermeye başlayabilirsiniz.

Özellikle İnşaat Sonrası Temizlik İşi Yaparak kısa sürede iyi bir büyüme elde edebilirsiniz.

7. TAŞIMA – NAKLİYE

Kendinize ait büyük bir aracınız varsa; bugün bile başlayabileceğiniz bir iş fikridir. Üstelik sadece boş vakitlerinizi bile değerlendirmek için kullanabilirsiniz.

İş bulmak üzere sosyal medya hesaplarınızı ve özellikle Facebook gruplarını kullanabilirsiniz. Ek olarak aracınıza nakliye yaptığınıza dair birkaç Sticker yapıştırmak da telefonlarınızın daha sık çalmasını sağlayabilir.

8. MAKALE YAZMA

Eğer iyi bir klavye kullanımına sahipseniz ve kelimelerle aranız iyise; hemen şimdi başlayabileceğiniz bir iş fikridir. Kısa bir süre içerisinde makale yazmaya başlayarak para kazanabilirsiniz. Yapmanız gereken Makale Yazarak Para Kazanmak rehberine göz atarak, makale talebi olan işletmeleri bulmak ve işi tamamlamak. Bir süreden sonra kendi ekibizi kurarak, daha kapsamlı işleri de alma şansınız bulunuyor.