arama

Günümüzün En Popüler Niş İş Fikirleri

ahşap ev

Birçok büyük iş fikri hakkında zaten bilgi sahibisiniz. Eğer değilseniz hemen ana sayfamıza giderek, dünya genelinde en yüksek cirolara sahip iş fikirlerine göz atabilirsiniz. Ancak bazı niş iş fikirleri ise herkes tarafından takip edilemiyor.

Niş iş fikirleri genel olarak küçük çaplıdır ancak gün geçtikçe büyüme fırsatı taşımaktadır. Niş iş fikirlerinin bir diğer önemli avantajı ise küçük sermayeler ile kurulabilmesidir. Bu sayede kendi niş iş fikrinizi kolaylıkla daha düşük riskler ile hayata geçirebilirsiniz.

Günümüzün en popüler niş iş fikirleri ise şöyle:

1. KÜÇÜK EV AKIMI

İnsanlar son dönemde dünyanın hemen hemen birçok noktasında küçük evlere ciddi rağbet göstermeye başladı. Genellikle ahşaptan yapılan bu küçük evler, 20, 30 metrekare olmasına rağmen hemen hemen tüm ihtiyaçlara cevap veriyor. Ülkemizde de küçük evlere yönelik bir talep artışını görmek mümkün.

Başlangıç ​​maliyetleri, evlerin özelliklerine ve inşa edeceğiniz bölgenin emlak piyasasına bağlı olmasına rağmen, insanlara bu evlerin inşaası için destek vererek kendi işinizi kolaylıkla kurabilirsiniz.

2. GİZLİ HARİTA SATIŞI

Çok ilginç gelebilir ancak hemen hemen herkes eski haritalara yoğun ilgi gösteriyor. Özellikle define meraklıları tarafından yoğun talep gösterilen bu haritaları satın alacak ciddi bir kitle bulabilirsiniz. Eğer eski haritaları bulmak konusunda bir başarı gösterebilirseniz, bunları hem fiziksel hem de online bir mağaza kurarak satışa sunabilirsiniz.

Bazı çok eski haritaların fiyatlarının 10 bin lira civarında olduğunu belirtmekte yarar var. Özellikle koleksiyonu olan insanlardan toplu alım fırsatını mutlaka kullanmanız önerilir.

3. BALTA FIRLATMA İŞİ

Türkiye’nin birçok noktasında plastik mermi ile bir hedefe silah sıkılmasını sağlayan ve başaranlara oyuncak hediye edilen işletmeler var. Ancak geçen yıl ile birlikte ABD’de bir furyaya dönüşen yeni bir akımda ise, balta fırlatılıyor ve başarılı olarak ahşap noktaya vurulması ile oyunculara hediye veriliyor.

Düşük sermaye ile kurulabilecek bir iş fikri olarak ön plana çıkıyor.

4. KEÇİ KİRALAMA

Arazideki otlardan kurtulmak ve doğal bir gübreleme sağlamak amacıyla keçiler çiftçilerin en gözde hayvanları arasında yer alıyor. Ancak dönemsel olarak kullanılan ihtiyaç duyulan keçiler, arazi sahiplerine kiraya verilebilir.

Keçi bakımından anlıyorsanız ve çok sayıda keçiyi yetiştirebilecek alana sahipseniz, son dönemin popüler niş fikirlerinden biri olan keçi kiralama hizmetini verebilirsiniz.

5. EVCİL HAYVAN OTELİ

Özellikle büyük şehirlerde değerlendirebileceğiniz harika bir iş fikri olarak ön plana çıkıyor. Evcil hayvan otelleri son derece önemli bir ihtiyaca cevap veriyor.

Evcil hayvan otelleri, sahipleri çalışıyorken veya uzaktayken, güvenli bir şekilde hayvanların bakımını ve barınmasını sağlamaktadır.

6. KURABİYE CAFE

Kurabiyelere yönelimin güç geçtikçe arttığı bir ortamda, küçük bir butik açılarak sadece kurabiye veya benzer birkaç ürünün satışı için hizmet verilebilir. Kurabiye cafelerde kar marjı yüksektir ve işi doğru başarırsanız, şehrinizin her noktasından sipariş alma şansınız bulunuyor.

7. KİTAP CAFE

Son dönemin en popüler niş iş fikirlerinden biri de kitap cafelerdir. Genel olarak kitaplar ile donatılmış ve insanların kitap okumak için sıklıkla uğrak noktası olan sessiz bir ortama sahip kitap cafeler, standart cafelere göre hızla büyüme kaydediyor.

Bir cafe açmak üzere girişimde bulunacaksanız, değerlendirmenizin önerildiği iş fikirleri arasında yer almaktadır.

8. DRONE ile TESLİMAT

2020 yılı itibarıyla etkisini sürdüren Coronavirüs salgını ile birlikte tam olarak talep patlaması yaşayan niş iş fikirlerinden biri de drone ile teslimattır. Özellikle yerel market, fırın ve benzeri küçük işletmeler için drone ile teslimat hizmeti vermek üzere bir işletme kurabilirsiniz.

Yapmanız gereken şey, uygun droneleri temin etmek ve ardından ilgilenebilecek işletmelere giderek burada hem drone satışı hem de kullanım eğitimi hizmeti vermektir.

  • Nuray kul
    4 yıl önce

    Evde istediğiniz sürede istediğiniz paketlenmeyi yapabilecek insan gücüne sahibim ( çevremde evde rutin işler yapan insan sayısı 8kisi.).evde paketleme işine hemen evet diyorum.deneme ücretsiz. Süre ve paket sayısını ve ne paketleyecek olanı söyleyin. Ben de size cevap verdiğim gün sayısında göndereyim. İlk yaptığım 10 paket ne olursa olsun ücretsiz. 10 paketi nasıl paketledigimizi görmeniz için videoya çekip göndereceğim. İddialıyız. Bizimle çalışmaya var mısınız. Çok memnun kalacaksınız. İnsan iş gücü gerekektiren tüm işlerinizi bize vereceksiniz.Kazancınız attiracaksiniz.idda ediyorum.

    26
    yorum beğen