arama

BİM – A101 – ŞOK – Migros İş Başvurusu Formu

market iş başvurusu

Kariyer Fikirleri açısından değerlendirilmesi gereken en önemli zincir marketleri olan BİM, A101, ŞOK ve Migros aracılığıyla kolaylıkla iş bulmak mümkün.

Türkiye’de en fazla istihdam yapan işletmeler arasında bulunan devasa perakende zincirleri BİM, A101, ŞOK ve Migros’un iş başvurusu formu internet üzerinden yapılan başvurulara açıktır. Eğer hızlı bir şekilde işe ihtiyacınız varsa; her 4 perakende market zincirine iş başvurusu yapmanızı mutlaka öneririz.

BİM, A101, ŞOK ve Migros, Türkiye’de en fazla personel istihdam eden işletmelerdir. Ayrıca bu işletmeler küçük ilçelerde dahi personel istihdam etmektedirler. Böylelikle hızlı bir şekilde işe ihtiyacınız varsa; her 4 firmaya da iş başvurusu yapmanızı öneririz. Firmaların online iş başvurusu formları rehber içerisinde yer almaktadır.

BİM

Türkiye’de en fazla iş başvurusu yapılan market zincirleri arasında yer almaktadır. BİM’in online olarak iş başvuru formu bulunuyor. BİM’in iş başvurusu formunda kişisel özellikleriniz dışında ehliyetiniz, sağlık durumunuz da sorulmaktadır.

Başvurular için: Bim İş Başvurusu Formu

A101

Türkiye’de en fazla şubesi bulunan market zincirleri arasında yer almaktadır. Son dönemde küçük beldelerde bile şubeler açan A101’in eşsiz bir personel istihdamı bulunuyor. Online olarak iş başvurusu formu bulunan A101’in iş başvuru formunda kişisel özellikleriniz, eğitim durumunuz ve iş tecrübeniz sorulmaktadır.

Başvurular için: A101 İş Başvurusu Formu

ŞOK

Son dönemde gösterdiği hızlı büyümesi ile dikkatleri üzerine çeken Şok Marketler Zinciri de online olarak iş başvurusu alıyor. Türkiye’nin tüm il ve ilçeleri için iş başvurusu alan ŞOK Marketler Zinciri, bölgenizde şubesi olmadığı durumlarda da yeni şube açılması durumunda başvurunuzu öncelikli olarak kabul ediyor. Bu nedenle bulunduğunuz yerde ŞOK Marketlerin bir şubesi yoksa; açılması durumunda öncelik elde edebilirsiniz.

Başvurular için: ŞOK İş Başvurusu Formu

MİGROS

Türkiye’nin en köklü market zincirleri arasında yer alan Migros’un iş başvuru formunda İdari Birimler – Mağaza Personeli ve Mağaza Yönetimi için ayrı ayrı düzenlenmiştir. İlgilendiğiniz pozisyonu seçtikten sonra iş başvuru formunda kişisel özellikleriniz, eğitim ve iş tecrübeniz soruluyor. Diğer market zincirlerine göre Migros’ta işe girmek nispeten daha zor kurallar ile gerçekleşiyor. Özellikle iş tecrübeniz bulunmuyorsa Migros’ta çalışmaya başlamak daha zor olacak.

Başvurular için: ŞOK İş Başvurusu Formu

MAAŞLAR NE KADAR?

Türkiye’de market zincirlerinin ortalama maaşı asgari ücrettir. Her 4 market zinciri de işe girildiği süreçte asgari ücret vermektedir. Firmaların geniş bir sigorta süreci bulunuyor, bu konuda sorun yaşamazsınız. Market zincirleri genellikle yıl sonunda hükumet tarafından yapılan asgari ücret zamlarına ek olarak; yüzde 3-4‘lük bir ek zam da uygulayabilmektedir. Kısaca, 5-6 yıllık bir market çalışanı asgari ücretten yüzde 10-15 daha fazla maaş alabilmektedir.

  • Zahid
    3 yıl önce

    Selam Ben Zahid Bakude 13 yil marketde cakismisam rus azeri turkcem var her zaman Turkiyede calismaq istemisim Bas vurdum Hayirlisi Olur insallah

    19
    yorum beğen