arama

Bardakta Mısır Satarak Para Kazanmak

bardak mısır

Son dönemde birçok işletmenin önünde ve bağımsız olarak köşe başlarında bardakta mısır satan küçük tezgahlara rast gelmişsinizdir. Bu işletmeler dışarıdan çok az para kazanıyor gibi görünse de; aylık bazda önemli bir gelir elde etme potansiyeli içermektedir.

Bir mısır satış tezgahı satılarak kurulabilen bu basit seyyar iş fikri aracılığıyla para kazanabilirsiniz. Üstelik işi kurmak için çok az sermayeye ihtiyacınız var. Birçok açıdan sermayesiz iş fikirleri kategorisinde dahi değerlendirilebilmektedir.

İşi hayata geçirmenin 3 basit adımı bulunuyor…

1. TEZGAH SATIN ALMAK

Bardakta süt mısır satmanın ilk adımı; mısırı ısıtacak ve hazırlayarak bir seyyar mısır tezgahı satın almaktır. Tezgahı satan çok farklı işletmeler bulabilmek mümkün. Ancak sıfır olarak satın almak yerine; ikinci el satıcılara ulaşmaya çalışın.

Sahibinden, Letgo ve benzeri onlarca platformda bu tezgahları ikinci el olarak bulabilirsiniz. Ortalama olarak tezgahların fiyatı bin ile 3 bin lira arasında değişiklik gösteriyor. İsterseniz de birçok tezgah yapımcısından kiralama yapabilirsiniz. Böylelikle bu işi dönemlik yapmak istiyorsanız; tezgahı daha sonra satmak üzere uğraşmazsınız.

Mısır satış arabasını satın almak, bardakta mısır satarak para kazanmak için ilk önemli adımdır. Bu adımı tamamladıktan sonra işin büyük kısmı tamamlanmış olur.

2. MISIR HAZIRLAMAK

bardak mısır satmak

Bardakta mısır satmak istiyorsanız; lezzetli bir mısır hazırlamanız gerekir. Bunun için ilk adım gerekli malzemeleri satın almak, ikinci adım ise lezzetli bir mısır hazırlayabilmektir.

Bardakta mısır satmak üzere; Mısır, tuz, kimyon, karabiber, pul biber (isteğe bağlı farklı baharatlar), ketçap, mayonez, tereyağı, karton bardak ve peçete ihtiyacınız olacak. Bu malzemeleri çok basit bir şekilde en yakın marketten dahi satın alabilirsiniz.

Bardakta lezzetli mısır hazırlamak için ise aşağıdaki video ilginizi çekebilir;

3. SATIŞ YERİ BULMAK

Bardakta süt mısır satmak için son adım ise satış için harika bir yer bulmaktır. Bardakta mısır satışını her yerde yapabilirsiniz ancak daha fazla satış yapabilecek bir alan bulmanız; daha fazla para kazanmanızı sağlayacak.

Bardakta mısır satmak için en uygun lokasyonlar; genellikle yürüyüş alanları ve çocukların yoğun olarak bulunduğu alanlardır.

Süt mısır satma işinin en önemli avantajlarından biri; satışın düşük olduğu lokasyonları terk etmenin kısa bir süre almasıdır. Yani, bir yerde dilediğiniz satış rakamlarına ulaşamıyorsanız; farklı bir yer deneyebilirsiniz. En iyi satış rakamlarına ulaşmak için sık sık lokasyon değiştirmenizi öneririz.

KAR MARJI ve KAZANÇ POTANSİYELİ

Bardakta mısır satmanın kar marjı yüksektir. Ortalama olarak 100 adetlik mısır satışı için toplam maliyet 60 lira iken, bir bardak mısırın fiyatı 3 TL’dir. Kısaca, her 60 TL’lik malzeme 300 TL’ye dönüşmektedir.

Bardakta mısır satan küçük seyyar tezgahların ortalama bir iş hacmiyle bile geliri günlük 300-400 lira civarında bulunuyor. Kısaca doğru lokasyon bulunduğu takdirde ciddi gelir sağlamakta olan bir iş fikridir.

 • Rukiye
  4 yıl önce

  Yemek Sepeti üzerinden mısır sandviç gibi şeyler satsak da karlı olmaz mı ki?

  28
  yorum beğen
 • Berkay
  4 yıl önce

  Küçük bir el arabasıyla belediyeden gerekli izinleri alarak yapılabilir. Sık ziyaret edilen parklarda iş yapabileceğini düşünüyorum. Lunapark benzeri çocukların bulunduğu alanlarda da iş yapma potansiyeli yüksektir

  25
  yorum beğen
 • Göksel Eren
  4 yıl önce

  Bardak mısır sevdalısı değilim, ama her yaştan insanın bardak mısır tutkunu olduğu bir ülkedeyiz. Normal mısır tezgahları azalsa da bardak mısırlar ülkede yerini korumakta.

  25
  yorum beğen
 • Fatih Aksu
  4 yıl önce

  Aslında bunu yapmak mantıklı. Hem yersin hem satarsın güzel olur

  27
  yorum beğen
 • İsmail Ayberk Gün
  4 yıl önce

  Para kazanmanın zor olduğu şu günlerde, ilaç gibi bilgiler. Sizler de bu makale aracılığı ile bardakta mısır satarak para kazanmayı düşünebilirsiniz.

  27
  yorum beğen
 • Mehmet Çiçek
  4 yıl önce

  yolda gördüğümüzde hayır diyemeyeceğimiz şeydir bardak mısır. ucuz fiyatı ve lezzeti ile vazgeçilmez. iyi fiyatlı bir bardak mısır arabası bulduktan sonra, internetteki tarifler ile güzel para yapılabilir.

  24
  yorum beğen
 • Merteren
  4 yıl önce

  Gerçekten kazançlı bir yola benziyor. Düşük sermayeli bir iş olması insanları cezbediyor .Ve mısırı çok severim 😁

  22
  yorum beğen
 • Erden
  4 yıl önce

  bu satış da para kazanmak için dn kolay yol

  26
  yorum beğen