arama

Dünyanın En Çok Satan 12 En İyi Ayakkabı Markası

ayakkabı
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş

Dünya genelinde perakende sektöründe en çok satan ürünlerden biri de ayakkabıdır. Eğer bu sektöre yönelik bir yatırım yapmayı planlıyorsanız, kendi kendini satma başarısı gösteren ve dünya genelinde yükselişte olan en iyi ayakkabı markalarına yönelik ürünleri işletmenizde barındırmanız önemlidir.

Eğer kendi ayakkabı markanızı kurmak yerine bu işin perakende satış fırsatına odaklanacaksanız; dünya genelinde en çok satan ayakkabı markalarına yönelik araştırma yapmanız ve mümkünse bu markaların ürünlerinin satışına odaklanmanız doğru bir hamle olacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Ayakkabı Mağazası Açmak

Son dönemde ülkemizde e-ticaret satışları da gün geçtikçe artmaktadır. E-Ticaret için ürün fikri arayan girişimciler bu ayakkabı markalarına ait ürünleri de hedef noktası yapabilir.

Dünyanın en çok satan ve en iyi 12 ayakkabı markası:

1. Nike

nike

Dünyanın en büyük ayakkabı şirketlerinden ve ayakkabı markalarından biri olan Nike, popülerlik ve satış açısından dünyadaki tüm diğer markaları geçmelerine yardımcı olan yenilik, teknoloji geliştirme ve en son pazarlama kampanyalarının öncüsü olmuştur.

2. Adidas

adidas

Almanya’daki kökleri ile Adidas, dünyanın en iyi ayakkabı şirketlerinden ve ayakkabı markalarından biridir. Şirket, dünya genelinde bağımsız üretim ortaklarıyla 900 milyondan fazla spor ve yaşam tarzı ürünü üretiyor. Şirket, 2017 yılında yaklaşık 25 milyar dolarlık satış elde etti.

3. New Balance

new balance

ABD – Boston merkezli çok uluslu bir şirket olan New Balance, Basketbol, ​​tenis, golf, yürüyüş, koşu ve çapraz antrenman için erkek ve bayan ayakkabıları üretmenin yanı sıra çocuklar için spor kıyafetleri ve ayakkabılar da üretiyor.

4. ASICS

asics

ASICS, Japonya’nın en iyi ayakkabı şirketlerinden ve spor ekipmanları üreticisinden biridir. Dünya genelinde en çok tercih edilen ayakkabı markalarından biri olan ASICS, son yıllarda konforlu ayakkabı serisi ile de bu yöndeki trendleri yakalamıştır.

5. Puma

puma

Almanya merkezli etkileyici ve çok yönlü bir ayakkabı markası olan Puma, son yıllarda yaptığı sponsorluk anlaşmaları ile gücünü kanıtlamıştır. Avrupa’nın en etkili ayakkabı markaları arasında yer alan Puma, aynı zamanda motor sporlarında en çok kullanılan ayakkabı ürünlerini de pazara sağlamaktadır.

6. Skechers

Skechers

1992 yılında kurulan Skechers, 19 ila 40 yaşları arasındaki erkekler ve kadınlar için modaya uygun ve gündelik stillere odaklanan ABD’deki en hızlı büyüyen ayakkabı şirketlerinden biridir. Skechers’ın ürünleri bot, spor ayakkabısı, spor ayakkabısı, oxfords ve sandalet ayakkabıları içerir.

Şirket Zoo York, Marc Ecko ve Mark Nason markaları altında sokak odaklı ayakkabılar sunuyor.

7. Fila

fila

İtalya’nın Biella kentinde bir tekstil firması olarak başlayan Fila (Fabbrica Italiana Lapis ed Affin) o zamandan beri Avrupa, Asya ve Avrupa’daki tenis, futbol kategorisinde en iyi ayakkabı şirketlerinden ve ayakkabı markalarından biri haline geldi. Günümüzde Fila, gündelik ve atletik ayakkabılar, gündelik kıyafetler, spor kıyafetleri ve spor kıyafetleri gibi ürün kategorileriyle ayakkabı ve eğlence amaçlı aksesuarların lider tasarımcısı ve pazarlamacısıdır. Şirket, geniş ürün yelpazesini Tratto, Das, Giotto, D ido, Pongo, Lyra da dahil olmak üzere birçok marka altında sunmaktadır.

8. Bata

bata

130 yıldan fazla bir süredir Bata, dünyanın en tanınmış ayakkabı markalarından biri olmuştur. Bugün, üçüncü nesil Bata ailesinin liderliğindeki şirket, kendilerini yeni ayakkabı malzemeleri bulma, yenilikçi teknolojiler geliştirme ve modayı rahatlıkla harmanlayan yeni ürünler üretmeye adamaya devam ediyor. Bugün şirket, 5000’den fazla perakende mağazası, 24 fabrika ve özel e-ticaret işletmeleriyle 60’ın üzerinde ülkede varlığını sürdürmektedir.

9. Burberry

burberry

AB, Avustralya, ABD ve Asya’nın çeşitli bölgelerinde en tanınmış markalardan biri olan lüks giyim markası Burberry’in ayakkabı koleksiyonu da en çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır.

10. VF

vf

1899’da kurulan VF, dünyanın önde gelen giyim, ayakkabı ve aksesuar şirketlerinden biridir. The North Face, Wrangler, Lee, Timberland ve Vans gibi geniş yelpazedeki yaşam tarzı giyim ve ayakkabı markaları portföyü ile dünyadaki tüketicilere hizmet vermektedir.

11. Tommy Hilfiger

tommy hilfiger

1985 yılında ABD’de kurulan ünlü ayakkabı markası Tommy Hilfiger, kurucusunun adını almıştır. 1993 yılında ilk mağazasını açan ve günümüzde en iyi ayakkabı markaları arasında gösterilen markanın yıllık ortalama 10 milyar dolarlık bir cirosu bulunmaktadır.

12. Berluti

berluti

Sadece erkekler için ayakkabı üretmesine rağmen dünyanın her yerinde en çok satan lüks ayakkabı markaları arasında yer almaktadır. Çok satmaktan öte “en iyi” olarak bilinmektedir. Fransız markası olan Berluti, bu ününü birçok televizyon filmi ve dizi sponsorluğu sayesinde elde etmiştir.

 • Hasan
  4 yıl önce

  Nike, adidas, new balance üstüne hiçbir marka tanımam birbirinden iyi

  35
  yorum beğen
 • celal satıcıer
  3 yıl önce

  giyim ve kuşamda aslolan marka değil kalitedir.yukarıda adı anılan ayakkabı firmaları kalitede değil markalaşma alanında büyümüş ve şöhret olmuşlardır.aslında tüm bu markalar insan sağlığına uyumlu ayakkabı üretmemektedirler.ancak tüketicilerde bu tip imal sektörüne güvenip kaliteli ve insan sağlığına uygun olduğuna inanıp çuvallar dolusu para ödemektedirler.hiç bir sağlık uzmanı ise bu konun üzerine eğilip görüş bidirmemektedirler.ayakkabının aslı materyali deridir(dana,manda.keçi vs. gibi)ayrıca üretilen bu ayakkabıların fiyatı da günün şartlarına uygun değildir.yani bu fiyatlar abartılı ve fahiş fiyatlardır!!!!

  33
  yorum beğen
 • erdal
  3 yıl önce

  en iyi spor ayakkabi markalari 1 adidas 2 Puma 3 nike 4 Reebok 5 skechers 6 asisc 7 new blance 8 fila 9 Colombia 10 under armour

  26
  yorum beğen
 • Abdullah
  3 yıl önce

  New balance bence en iyisi. Adidas eskisi kadar iyi değil malları çok kalitesiz.

  23
  yorum beğen
 • Sanane mq
  3 yıl önce

  Nike,Adidas,skechers,Converse,Vans üstüne tanımam valla en iyi markalar.Bir arkadaş fahiş fiyat demiş ama bence çok uygun.Hem fakirseniz gidin pazardan filan alın yaaani kimse sizi tutmuyor 😉

  22
  yorum beğen
 • süleyman
  3 yıl önce

  nike boktan bir marka çok satıyor olması en büyük en iyi olduğunu göstermez sahipleri belli aynı coca colanın dağıtıcılarına uyguladığı kota gibi kota koyuyor birinci sırada bu işi gerçekten ilmiyle teknolojisiyle hakeden ASICS var ikinci SALOMON PUMA diye gider asics in sitesine girin 2200 çeşit ürün var hepsi de teknolojik harikalar nike boktan bir ayakkabı yapar moda diye millet boka uçan sinekler gibi üşüşür converse sahibi de nike 20 sene giydim belki 40 çift tabanları yüzünden ayaklarımda sorun oldu beyazitta amerikan mağazası vardı direk abd den gelen ürünler 30 usd den alıyordum şimdi nerdeyse 700 tl ne bu şimdi moda ya …2013 te asics aldım ağır spor yapıyorum ayakkabı da tık yok bağcıklarını çözmeden giyip çıkardığım için boğaz kısmı aşındı nike olsaydı 4-5 çift giderdi.

  18
  yorum beğen