arama

Dünyanın En Çok Satan 10 Ayakkabı Markası

ayakkabı
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • Yeni İş Fikirleri
 • 1 Star
  Loading...

Dünya genelinde perakende sektöründe en çok satan ürünlerden biri de ayakkabıdır. Eğer bu sektöre yönelik bir yatırım yapmayı planlıyorsanız, kendi kendini satma başarısı gösteren ve dünya genelinde yükselişte olan ayakkabı firmalarına yönelik ürünleri işletmenizde barındırmanız önemlidir.

Eğer kendi ayakkabı markanızı kurmak yerine bu işin perakende satış fırsatına odaklanacaksanız; dünya genelinde en çok satan ayakkabı markalarına yönelik araştırma yapmanız ve mümkünse bu markaların ürünlerinin satışına odaklanmanız doğru bir hamle olacaktır.

Son dönemde ülkemizde e-ticaret satışları da gün geçtikçe artmaktadır. E-Ticaret için ürün fikri arayan girişimciler bu ayakkabı markalarına ait ürünleri de hedef noktası yapabilir.

Dünyanın en çok satan ve bilinen 10 ayakkabı markası:

1. Nike

Dünyanın en büyük ayakkabı şirketlerinden ve ayakkabı markalarından biri olan Nike, popülerlik ve satış açısından dünyadaki tüm diğer markaları geçmelerine yardımcı olan yenilik, teknoloji geliştirme ve en son pazarlama kampanyalarının öncüsü olmuştur.

2. Adidas

Almanya’daki kökleri ile Adidas, dünyanın en iyi ayakkabı şirketlerinden ve ayakkabı markalarından biridir. Şirket, dünya genelinde bağımsız üretim ortaklarıyla 900 milyondan fazla spor ve yaşam tarzı ürünü üretiyor. Şirket, 2017 yılında yaklaşık 25 milyar dolarlık satış elde etti.

3. New Balance

ABD – Boston merkezli çok uluslu bir şirket olan New Balance, Basketbol, ​​tenis, golf, yürüyüş, koşu ve çapraz antrenman için erkek ve bayan ayakkabıları üretmenin yanı sıra çocuklar için spor kıyafetleri ve ayakkabılar da üretiyor.

4. ASICS

ASICS, Japonya’nın en iyi ayakkabı şirketlerinden ve spor ekipmanları üreticisinden biridir. Dünya genelinde en çok tercih edilen ayakkabı markalarından biri olan ASICS, son yıllarda konforlu ayakkabı serisi ile de bu yöndeki trendleri yakalamıştır.

5. Puma

Almanya merkezli etkileyici ve çok yönlü bir ayakkabı markası olan Puma, son yıllarda yaptığı sponsorluk anlaşmaları ile gücünü kanıtlamıştır. Avrupa’nın en etkili ayakkabı markaları arasında yer alan Puma, aynı zamanda motor sporlarında en çok kullanılan ayakkabı ürünlerini de pazara sağlamaktadır.

6. Skechers

1992 yılında kurulan Skechers, 19 ila 40 yaşları arasındaki erkekler ve kadınlar için modaya uygun ve gündelik stillere odaklanan ABD’deki en hızlı büyüyen ayakkabı şirketlerinden biridir. Skechers’ın ürünleri bot, spor ayakkabısı, spor ayakkabısı, oxfords ve sandalet ayakkabıları içerir. Şirket Zoo York, Marc Ecko ve Mark Nason markaları altında sokak odaklı ayakkabılar sunuyor.

7. Fila

İtalya’nın Biella kentinde bir tekstil firması olarak başlayan Fila (Fabbrica Italiana Lapis ed Affin) o zamandan beri Avrupa, Asya ve Avrupa’daki tenis, futbol kategorisinde en iyi ayakkabı şirketlerinden ve ayakkabı markalarından biri haline geldi. Günümüzde Fila, gündelik ve atletik ayakkabılar, gündelik kıyafetler, spor kıyafetleri ve spor kıyafetleri gibi ürün kategorileriyle ayakkabı ve eğlence amaçlı aksesuarların lider tasarımcısı ve pazarlamacısıdır. Şirket, geniş ürün yelpazesini Tratto, Das, Giotto, D ido, Pongo, Lyra da dahil olmak üzere birçok marka altında sunmaktadır.

8. Bata

130 yıldan fazla bir süredir Bata, dünyanın en tanınmış ayakkabı markalarından biri olmuştur. Bugün, üçüncü nesil Bata ailesinin liderliğindeki şirket, kendilerini yeni ayakkabı malzemeleri bulma, yenilikçi teknolojiler geliştirme ve modayı rahatlıkla harmanlayan yeni ürünler üretmeye adamaya devam ediyor. Bugün şirket, 5000’den fazla perakende mağazası, 24 fabrika ve özel e-ticaret işletmeleriyle 60’ın üzerinde ülkede varlığını sürdürmektedir.

9. Burberry

AB, Avustralya, ABD ve Asya’nın çeşitli bölgelerinde en tanınmış markalardan biri olan lüks giyim markası Burberry’in ayakkabı koleksiyonu da en çok tercih edilen ürünler arasında yer almaktadır.

10. VF

1899’da kurulan VF, dünyanın önde gelen giyim, ayakkabı ve aksesuar şirketlerinden biridir. The North Face, Wrangler, Lee, Timberland ve Vans gibi geniş yelpazedeki yaşam tarzı giyim ve ayakkabı markaları portföyü ile dünyadaki tüketicilere hizmet vermektedir.

 • Hasan
  3 ay önce

  Nike, adidas, new balance üstüne hiçbir marka tanımam birbirinden iyi

  1
  yorum beğen