sv

Evde Sarma Yaparak Para Kazanmak

sarma

En lezzetli ev yemekleri arasında yer alan sarma özellikle ev hanımları için önemli bir gelir fırsatı sağlıyor. Ülkemizde 7’den 77’ye herkesin afiyetle tükettiği sarmayı evde yapıp satarak para kazanabilirsiniz.

Evde sarma yaparak para kazanmak için 2 farklı alternatifiniz bulunuyor. Bunlardan ilki doğrudan lokantalara satış, diğeri ise doğrudan evlere ve iş yerlerine satıştır. Her iki yolu da birlikte yapabileceğinizi de belirtmekte yarar var. Sadece bu iş fikrinde bile kendinizi geliştirerek önemli oranda bir gelir kazanabilirsiniz.

LOKANTALARA SATIŞ

Ülkemizde insanların en sevdiği lezzetler arasında yer alan sarmayı lokantalarda pek görmek mümkün değildir. Bu yiyecek için özel bir personel istihdam etmekte sorunlar yaşayan lokantalara yönelik ise siz kendi evinizde çalışabilirsiniz. Şehrinizde öncelikle size yakın olan lokantalara giderek; kendileri için sarma yapabileceğinizi belirtin. Her lokantadan olmasa da birkaçından mutlaka olumlu yanıt alacaksınız. Eğer sarmaları direkt olarak satın almaya yanaşmazlarsa; komisyon karşılığı da sarmaları bırakabileceğinizi belirtin. Yani satıldıkça yarısı size yarısı da lokantaya kalacak şekilde teklif sunabilirsiniz.

Anlaşma sağladıktan sonra elbette yapmanız gereken şey; lezzetli ve özellikle ama özellikle hijyenik sarmaları her sabah yapmak ve bu lokantalara yine sağlıklı koşullarda ulaştırmak olacak. Bu adımdan sonra sarmalarınız lokantalardaki müşterilerden olumlu geri bildirim alırsa; gittikçe daha fazla sipariş almaya başlayacaksınız.

DOĞRUDAN MÜŞTERİLERE SATIŞ

Kadınların iş hayatına girmesiyle birlikte sarma yapılabilen evlerin sayısı gün geçtikçe azalıyor. Bu nedenle evlerde doğrudan ev yemeklerine yönelik siparişler de artışlar kaydediliyor. Siz de bir girişimci olarak hemen bit matbaaya giderek sarma yapabileceğinize yönelik bir broşür bastırın. Bu broşürleri yakınızda bulunan tüm evlere ve iş yerlerine bırakın.

Mutlaka lezzetinizi denemek üzere birkaç sipariş alacaksınız. Eğer bu insanları memnun etmeyi başarırsanız, gün geçtikçe lezzetiniz kulaktan kulağa yayılacak ve kısa sürede telefonunuz sıklıkla çalmaya başlayacaktır.

Evde sarma yaparak para kazanan girişimciler bir süreden sonra siparişlere yetişmek için personel istihdam etmiş hatta kendi ev yemekleri mağazasını da açmaya başlamıştır.

NE KADAR KAZANIRIM?

Tek başınıza günlük maksimum 3-4 kilogram sarma yapabilirsiniz. Bu da günlük olarak kazancınızın yaklaşık 150 TL olabileceği anlamına gelir. Eğer iş hacminiz artarsa ve bu işi birkaç kişi yapmak zorunda kalırsanız günlük geliriniz 500 TL‘nin bile üzerine kolaylıkla çıkabilir. Tek dikkat etmeniz gereken şey lezzet ve hijyendir. Bu ikisini başardıktan sonra iş hacminiz gün geçtikçe artacaktır.

Birçok evde sarma yapan ev hanımı doğrudan 50-60 kişinin çalıştığı işletmelere yönelik de haftalık 1 gün sipariş göndermektedir. Böyle birkaç işletme ile anlaşmanız durumunda bile geliriniz büyük oranda artış gösterecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Evde Başlayabileceğiniz Potansiyeli Yüksek 6 İş Fikri

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
 • Serpil
  3 sene önce

  Elim hızlıdır temizdir istediğiniz şekilde hijyenik ve titizlikle sarma sararım dönüşünüzü bekliyorum

  yorum beğen
 • Ömer Çelik
  3 sene önce

  Zeytinyağlı yaprak sarması işi ev hanımları için müthiş bir gelir kapısı olabilir. Zamanla bu işte ustalaşan hanımlar güzel gelirler elde edebilirler.

  yorum beğen
 • Kübra koç
  3 sene önce

  Yemek işinde tercübeliyim ihtiyacım var iyi günler dilerim

  yorum beğen
 • reyhan
  2 sene önce

  evde is yapip kendi mi gecindirmek istiyorum erkek eline bakmadan

  yorum beğen
 • BURCU
  2 sene önce

  Merhaba,

  şöyle başlamak isterim biz tokatlıyız ve dolayısı ile salamura yaprak üretimini kendimiz yapıyoruz. Annemde inanılmaz güzel sarmalar sarıyor eminim ki pişman olmazsınız.

  yorum beğen