arama

Evde Sarma Yaparak Aylık 12.000 TL Para Kazanmak

sarma

Evde sarma yaparak para kazanmak, ek gelir sağlayabileceğiniz bir seçenektir. İşi kurmak ve para kazanmak için yapmanız gerekenler:

 1. Yeteneklerinizi değerlendirin: Sarma yapmak için gerekli becerileri ve deneyimi edinmiş olmanız gerekmektedir. Eğer daha önce hiç sarma yapmadıysanız, öncelikle pratik yapmalı, tarifleri incelemeli ve farklı sarma türlerini denemelisiniz.
 2. Malzemeleri temin edin: Sarma yapabilmek için gerekli olan malzemeler arasında pirinç, dolmalık biber, domates, soğan, baharatlar ve sarma yapmak için kullanılacak yapraklar yer alır. Bu malzemeleri uygun fiyatlı biçimde bulabileceğiniz toptancılardan veya marketlerden temin edebilirsiniz.
 3. Müşteriler bulun: Evde sarma yaparak para kazanmak istiyorsanız, müşteriler bulmanız gerekmektedir. Aile dostlarınız, komşularınız, arkadaşlarınız veya iş arkadaşlarınız gibi çevrenizdeki kişiler sizi tercih edebilirler.
 4. Fiyat belirleyin: Sarma yaparak ne kadar para kazanacağınız, sattığınız ürünlerin miktarına ve fiyatlandırmasına bağlıdır. Rekabetçi bir fiyatta kaliteli bir ürün sunarak müşteri sayınızı arttırabilirsiniz.
 5. Hijyen kurallarına dikkat edin: Yiyecek ürünleri hazırlarken hijyen kurallarına uymak son derece önemlidir. Temiz ve steril ortamlarda çalışmalı, malzemeleri düzenli olarak kontrol etmeli ve saklama koşullarına dikkat etmelisiniz.

Sonuç olarak, evde sarma yaparak para kazanmak, başlangıç maliyeti düşük ve esnek bir iş fırsatıdır. Ancak, başarıya ulaşabilmeniz için kaliteli ürünler sunmanız, müşteri ihtiyaçlarına uygun hareket etmeniz ve hijyen kurallarına uymanız gerekmektedir.

İÇİNDEKİLER

LOKANTALARA SATIŞ

Ülkemizde insanların en sevdiği lezzetler arasında yer alan sarmayı lokantalarda pek görmek mümkün değildir. Bu yiyecek için özel bir personel istihdam etmekte sorunlar yaşayan lokantalara yönelik ise siz kendi evinizde çalışabilirsiniz. Şehrinizde öncelikle size yakın olan lokantalara giderek; kendileri için sarma yapabileceğinizi belirtin. Her lokantadan olmasa da birkaçından mutlaka olumlu yanıt alacaksınız. Eğer sarmaları direkt olarak satın almaya yanaşmazlarsa; komisyon karşılığı da sarmaları bırakabileceğinizi belirtin. Yani satıldıkça yarısı size yarısı da lokantaya kalacak şekilde teklif sunabilirsiniz.

Anlaşma sağladıktan sonra elbette yapmanız gereken şey; lezzetli ve özellikle ama özellikle hijyenik sarmaları her sabah yapmak ve bu lokantalara yine sağlıklı koşullarda ulaştırmak olacak. Bu adımdan sonra sarmalarınız lokantalardaki müşterilerden olumlu geri bildirim alırsa; gittikçe daha fazla sipariş almaya başlayacaksınız.

DOĞRUDAN MÜŞTERİLERE SATIŞ

Kadınların iş hayatına girmesiyle birlikte sarma yapılabilen evlerin sayısı gün geçtikçe azalıyor. Bu nedenle evlerde doğrudan ev yemeklerine yönelik siparişler de artışlar kaydediliyor. Siz de bir girişimci olarak hemen bit matbaaya giderek sarma yapabileceğinize yönelik bir broşür bastırın. Bu broşürleri yakınızda bulunan tüm evlere ve iş yerlerine bırakın.

Mutlaka lezzetinizi denemek üzere birkaç sipariş alacaksınız. Eğer bu insanları memnun etmeyi başarırsanız, gün geçtikçe lezzetiniz kulaktan kulağa yayılacak ve kısa sürede telefonunuz sıklıkla çalmaya başlayacaktır.

Evde sarma yaparak para kazanan girişimciler bir süreden sonra siparişlere yetişmek için personel istihdam etmiş hatta kendi ev yemekleri mağazasını da açmaya başlamıştır.

NE KADAR KAZANIRIM?

Tek başınıza günlük maksimum 5-6 kilogram sarma yapabilirsiniz. Bu da günlük olarak kazancınızın yaklaşık 450 TL olabileceği anlamına gelir. Eğer iş hacminiz artarsa ve bu işi birkaç kişi yapabilirseniz kalırsanız günlük geliriniz 1.000 TL‘nin bile üzerine kolaylıkla çıkabilir. Tek dikkat etmeniz gereken şey lezzet ve hijyendir. Bu ikisini başardıktan sonra iş hacminiz gün geçtikçe artacaktır.

Birçok evde sarma yapan ev hanımı doğrudan 50-60 kişinin çalıştığı işletmelere yönelik de haftalık bir veya birkaç gün sipariş göndermektedir. Böyle birkaç işletme ile anlaşmanız durumunda bile geliriniz büyük oranda artış gösterecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: Evde Başlayabileceğiniz Potansiyeli Yüksek 6 İş Fikri

 • Serpil
  4 yıl önce

  Elim hızlıdır temizdir istediğiniz şekilde hijyenik ve titizlikle sarma sararım dönüşünüzü bekliyorum

  30
  yorum beğen
 • Ömer Çelik
  4 yıl önce

  Zeytinyağlı yaprak sarması işi ev hanımları için müthiş bir gelir kapısı olabilir. Zamanla bu işte ustalaşan hanımlar güzel gelirler elde edebilirler.

  31
  yorum beğen
 • Kübra koç
  4 yıl önce

  Yemek işinde tercübeliyim ihtiyacım var iyi günler dilerim

  31
  yorum beğen
 • reyhan
  4 yıl önce

  evde is yapip kendi mi gecindirmek istiyorum erkek eline bakmadan

  25
  yorum beğen
 • BURCU
  4 yıl önce

  Merhaba,

  şöyle başlamak isterim biz tokatlıyız ve dolayısı ile salamura yaprak üretimini kendimiz yapıyoruz. Annemde inanılmaz güzel sarmalar sarıyor eminim ki pişman olmazsınız.

  26
  yorum beğen
 • Sümeyye
  10 ay önce

  Sarmada üstüme tanımam gerçekten el lezzetim fazlası ile vardır depremden dolayıda iş arıyorum eger yardımcı olacak varsa iş konusunda teşekkur ederim elimden gelenın fazlasını yaparım

  12
  yorum beğen
 • Hacer
  8 ay önce

  Ordu Fatsa da oturuyorum evde sarma işi yapmak istiyorum elimin lezzetine güveniyorum temiz ve güvenli bir ortamda gönül rahatlığıyla istenilen incelikte yaprak sarıyorum….

  10
  yorum beğen
 • Hacer
  8 ay önce

  Ordu Fatsa da oturuyorum evde yaprak sarması işi yapmak istiyorum elimin lezzetine güveniyorum temiz ve güvenli bir ortamda gönül rahatlığıyla istenilen incelikte yaprak sarması sarıyorum…

  12
  yorum beğen
 • Hacer
  8 ay önce

  Ordu Fatsa da oturuyorum evde yaprak sarması sarıyorum güvenli ve gönül rahatlığıyla istenilen incelikte yaprak sarması sarıyorum hijyen temizliğe önem veriyorum….

  12
  yorum beğen
 • Hacer
  8 ay önce

  Ordu Fatsa dan elimin lezzetine güveniyorum temiz ve güvenli bir ortamda gönül rahatlığıyla istenilen incelikte yaprak sarması sarıyorum şimdi den teşekkürler….

  11
  yorum beğen