arama

2023’te Büyüyecek 7 Üretim Sektörü Fikri

sağlık ürün

Üretim sektörüne girmek isteyenler için büyüme potansiyeli yüksek olan 7 iş fikrini sizlere sunuyoruz.

Türkiye üretim açısından tarihin hiçbir döneminde arzu ettiği seviyelere ulaşamamıştır. Ancak son yıllarda devletin birçok kurumu tarafından sağlanan destek, teşvik ve hibeler ile üretim sektörüne giriş yapmak karlı ve potansiyeli yüksek bir iş fikri olmaya başlamıştır. Eğer 2020’de başlamak üzere bir üretim sektörü fikri arıyorsanız, bu yıl potansiyelinde yükseliş beklenen 7 ana sektörü inceledik…

Bu yıl üretim amacıyla yeni bir girişim başlatmak isteyenler için önemli 7 fikir…

1. TEKNOLOJİ

Sermaye Talebi: Çok Yüksek
Potansiyel: 10/10

teknoloji

Dünya genelinde teknolojik ürünlere yönelik talep artarken, yeni teknolojilerin de hızla hayatımıza girmesiyle birlikte 2023’te teknoloji sektöründeki üretim kapasitesinin büyük ölçüde artması bekleniyor. Özellikle tüm tüketicileri yakından ilgilendiren ev teknolojisi kategorisinde üretimin yatırımcıları mutlu etmesi öngörülüyor.

2. İLAÇ

Sermaye Talebi: Çok Yüksek
Potansiyel: 10/10

ilaç

Dünyada hastalıklar ve salgınlar hızla artarken, gözler ilaç şirketlerinde olmaya devam edecek. Ülkemizde doğrudan ilaç üretimi yapan 2 ana şirket bulunurken, devlet eliyle yeni ilaç üreticileri için önemli destekler sağlanmaktadır.

İlaç sektöründe üretim amacıyla faaliyete geçmek için minimum 2 yıllık ön planlama ve yüksek sermaye talebi bulunmaktadır.

3. SAĞLIK MALZEMELERİ

Sermaye Talebi: Orta
Potansiyel: 9/10

sağlık ürün

İlaç sektöründe olduğu gibi 2020 yılında büyümesi beklenen sektörlerden biri de sağlık malzemeleridir. Son dönemde yaşanan salgınlar ile birlikte insanların sağlık endişeleri tam anlamıyla patlamış durumda. El kremleri, hava maskeleri, çeşitli hijyen ürünleri ve dahası için satışlarda önemli artışlar yaşanıyor. Bu doğrultuda daha düşük sermaye bedeli talep eden bir üretim fikri arayanlar için önerilmektedir.

4. ELEKTRİKLİ OTOMOBİL PARÇALARI

Sermaye Talebi: Nispeten Orta
Potansiyel: 9/10

elektrikli otomobil

Dünyada artık otomotiv sektörü tam anlamıyla kabuk değiştiriyor. Birçok ülke dizel ve benzinli motorlara sahip araçları yasaklamaya dahi başladı. Çağ artık elektrikli araçlara doğru yönelirken elbette bu sektör önemli bir üretim fikrini de ortaya çıkardı. Elektrikli araçlara yönelik otomobil parçalarına yönelik bir üretim atölyesini veya fabrikasını hayata geçirebilirsiniz. Eğer sermayeniz düşükse yalnızca bir veya birkaç parça için harekete geçebilirsiniz.

5. KOZMETİK ÜRÜNLERİ

Sermaye Talebi: Orta
Potansiyel: 8/10

kozmetik

Moda sektöründe yaşanan yükseliş ve insanların satınalma gücünün artmasıyla birlikte düzenli olarak kozmetik sektöründe iş hacmi artıyor. Bu artışa paralel olarak 2020 yılında karlı ve potansiyeli yüksek bir üretim fikri arayanlar için kozmetik ürünleri doğru bir tercih olabilir. Başarılı bir AR-GE ekibi kurarak sektörde önemli bir üretici olabilirsiniz.

6. TARIM

Sermaye Talebi: Her düzeye uygun
Potansiyel: 10/10

tarım

Türkiye tam anlamıyla bir tarım ülkesidir. Ancak bu potansiyeli asla tam olarak kullanamadık. Çok yoğun bir şekilde destek ve hibe bulunmasına rağmen insanlar artık tarım ile ilgilenmek istemiyor. Tarım sektörü her sermaye düzeyine uygun fırsatlar barındırmaktadır.

7. HAMİLE GİYİM

hamile giyim

Son yıllarda hamilelerin giyim ihtiyaçlarına yönelik birçok yeni marka ortaya çıktı. Bu markalar yüksek kar marjlarına ulaşmak amacıyla niş bir giyim sektöründe faaliyet göstermek üzere üretim fikirlerini değerlendirmektedir. Siz de genel giyim sektöründen daha yüksek kar marjlarına ulaşmak ve büyüme potansiyeli yüksek bir giyim sektörüne giriş yapmak istiyorsanız; hamile giyim oldukça karlı bir iş sektörüdür.

Eğer nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız En Karlı Tarım Ürünleri rehberimizde yer alan bir üründen başlayabilirsiniz.