sv

Halk Ekmek Bayiliği Nasıl Alınır? Kar Marjı ve Şartları Nedir?

halk ekmek

2023 yılında Halk ekmek bayilik almak için sahip olmanız gereken kar marjı, şartları ve nasıl kurulacağına ilişkin harika bilgiler rehberimizde! Siz de yüksek potansiyel taşıyan halk ekmek iş fikri ile para kazanmak için rehberimizdeki bilgileri kullanabilirsiniz.

Türkiye’de özellikle il ve ilçe belediyeleri tarafından genellikle dar gelirli vatandaşların ihtiyaçlarına yönelik Halk Ekmek sistemi uygulanmaktadır. Halk Ekmek adı verilen bir işletme aracılığıyla vatandaşlara ucuz ekmek satışı yapılmaktadır. Halk ekmek sistemi olan şehirlerde Halk Ekmek Bayiliği ile bu iş yatırımcı ve girişimcilerin eliyle vatandaşlara ulaştırılıyor.

Halk Ekmek bayileri ana üretim noktasından ekmeği satın almakta ve yine belediye tarafından belirlenen lokasyonlarda ekmek satışı yapmaktadır. Bazı belediyeler mevcut marketlere de bayilik sağlamaktadır.

Ülkemizde dar gelirli vatandaşların yoğun olarak bulunması ve dünyanın geri kalanına göre ekmek tüketiminin çok yüksek olması nedeniyle halk ekmek satış noktalarında cirolar çok yüksektir. Bu satış noktalarında satılan ekmeklerde kar marjı çok yüksek değildir ancak satışın yoğunluğu ile birlikte sürümden para kazanılır. Ayrıca halk ekmek bayiliği alan marketler, bu ekmek sayesinde dükkanda müşteri yoğunluğu sağlamakta ve bu sayede diğer ürünleri için de ciro artışı elde etmektedir.

HALK EKMEK BAYİLİĞİ NASIL ALINIR

Ülkemizde halk ekmek bayiliği alınabilen birçok şehir bulunmaktadır. Bu şehirlerdeki halk ekmek sistemlerinin her biri farklı şartlar barındırmaktadır. Bu sebeple para kazanmak üzere halk ekmek bayiliği almak için kendi şehrinizdeki şartlara uygun hareket etmeniz gerekiyor.

İSTANBUL HALK EKMEK

Türkiye’nin en büyük şehri İstanbul’da bizzat İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşlara daha uygun fiyatlar ile halk ekmek satışı yapılmaktadır. Bu halk ekmek satışları bizzat belediye tarafından kurulan Halk Ekmek A.Ş. satış noktaları ve bayiler tarafından yapılıyor.

İstanbul halk ekmek bayiliği almak için en doğru şehirlerden biridir. Ancak bayilik alabilmek için belediyenin kurduğu Halk Ekmek A.Ş.’nin birçok şartı bulunmaktadır. Bu şartlar her bölge için farklıdır. İstanbul’da halk ekmek bayiliği alabilmek için iletişim kurmanız gereken numara 0212 476 00 90’dır.

KOCAELİ HALK EKMEK

Geçtiğimiz hafta Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Fırıncılar Odası tarafından yapılan mutakabat ile birlikte Kocaeli’nde Halk Ekmek üretimine başlandı. Henüz yeni olmasına rağmen Kocaeli’nde halk ekmek için 13 satış noktası belirlendi. Yeni düzenleme gereğince Kocaeli’nde halk ekmek satışları haftanın 6 günü yapılacak. Kocaeli’nde halk ekmek bayiliği hakkında henüz net bir bilgi yok. Ancak olası bayilik talepleri için Kocaeli’nden başvurular için 0262 318 10 00 numaralı telefon kullanılabilir.

ANKARA HALK EKMEK

Türkiye’nin en büyük şehirlerinden Ankara’da da bizzat belediye tarafından Halk Ekmek şirketi kurulmuştur. Ankara’da halk ekmek satışı için bayilik almak isteyen girişimci ve yatırımcıların belediyeye sağlaması gereken belgeler;

 • Muhtardan Resimli Nüfus Cüzdanı Örneği
 • Muhtardan İkametgah İlmuhaberi
 • Savcılık Belgesi
 • Yapılacak senet için 657’ye tabi çalışan devlet memuru kefil
 • Kefilin memuriyet belgesi ve kendisi
 • 750,00 TL  Büfe Kullanım Bedeli
 • Her bir kasa için 20,00 TL depozito

Bu belgeler ile birlikte Ankara Halk Ekmek’e başvuruda bulunarak bayilik alabilirsiniz.

ANTALYA HALK EKMEK

Halk ekmek bayiliği alınabilecek şehirlerden biri olan Antalya’da da bizzat Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen sistem ile şehirde halk ekmek satışı yapılmaktadır. Antalya’da halk ekmek satışı için büfe başvuruları online olarak yapılıyor. Antalya Belediyesine ait olan Halk Ekmek şirketi Antalya Halk Ekmek resmi internet sitesi üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Başvurular genellikle aynı hafta içerisinde yanıtlanmaktadır.

MERSİN HALK EKMEK

Mersin’de de halk ekmek satışları yapılmaktadır. Şehirde halk ekmek bayiliği almak isteyenler MER-EK Ekmek Fabrikası ile iletişime geçebiliyor. MER-EK Ekmek Fabrikası’nda her gün 34 bin ekmek üretiliyor ve bu ekmekler 57 büfe bayiliğinde satışa sunuluyor.

ÇORUM HALK EKMEK

Halk Ekmek Bayiliği alınabilen şehirler arasında yer alıyor. Bizzat Çorum Belediyesi ile iletişime geçerek büfe bayiliği alabilirsiniz.

İZMİR HALK EKMEK

İzmir’de halk ekmek bayiliği almak isteyenler için henüz başvuru kanalı bulunmuyor. Belediye zaman zaman bu konuda başvuruları doğrudan almaktadır. Şehirde halk ekmek bayiliği almak isteyen işletmeler doğrudan belediyeye ulaşmalıdır.

Şehirde mevcutta 45’i aşkın bayi bulunuyor.

BURSA HALK EKMEK

Bursa’da da halk ekmek konusunda harekete geçebilirsiniz. Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan BESAŞ’a başvuruda bulunarak Bursa’da kendi halk ekmek şubenizi açabilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
 • Tolga
  3 sene önce

  Merhaba, ben şuan çalışmıyorum gelirim yok. Halk ekmek bayilik almak istiyorum. Detaylı bilgi hiç bir yerde bulamadım. Mesela ben çalışmadığım için gelirim yok bu kişiye özel bir şart mı ? Yani evde başka kişinin geliri 800 TL altında olması gerekir denen kuralı bozar mı yoksa kişiyi mi bağlar ? Bayilik alındığında onlar mı yeri belirliyor yoksa sen mi ? Bilgi verirseniz sevinirim.

  yorum beğen
  • Yeni İş Fikirleri
   3 sene önce

   Merhaba,

   Her belediye için şartlar farklıdır. Bu nedenle bağlı bulunduğunuz belediyeye giderek bilgi almanızı öneririz.

   İyi çalışmalar.

   yorum beğen
 • Gülten
  3 sene önce

  Benim yûzde 40engelli raporum var alma şansım ne kadar

  yorum beğen
  • Yeni İş Fikirleri
   3 sene önce

   Merhaba,

   Her belediyenin ilgili düzenlemesi farklıdır. Bağlı bulunduğunuz şehirdeki belediyeyi telefon ile aramanızı öneririz. Engellilere yönelik ek avantajlar bulunuyor.
   İyi çalışmalar.

   yorum beğen
 • nur
  3 sene önce

  istanbulda ortalama aylık kiraz bedelleri ne kadardır maximum

  yorum beğen
  • nur
   3 sene önce

   kira demek istedim

   yorum beğen
 • Cihat
  3 sene önce

  Selâm bulunduğum mahallede tekel bayi açmak istiyorum maliyeti ne kadar olur
  Teşekkürler

  yorum beğen
 • tuba
  3 sene önce

  merhabalar efendim ben kocaeli ereğli kumyalıda yaşıyorum hakl ekmek bayii si almak istiyorum şartları nelerdir mahalleme açmak istiyorum bana nasıl yardımcı olursunuz bilgi vermenizi bekliyorum…

  yorum beğen
 • Ersin
  3 sene önce

  Halk ekmek dediğimiz zaman bizim evde akan sular duruyor. Normal market veya fırın ekmeğinden çok daha başka tadı var. Müşteri olarak asla sorun yaşamayacağınız mükemmel bir yatırım olacaktır.

  yorum beğen
 • mavikorku
  3 sene önce

  Kayseri’de de hemen hemen aynı şeylerdir. Aslında yerinde ve hazır müşteri olunca inanılmaz bir sürüm oluyor. Çok sağolun açıklayıcı ve güzel bir yazı olmuş.

  yorum beğen
 • Gokhan BOZKURT
  3 sene önce

  mahallemize fırın cok uzak Allah kısmet ederse bu yaz acacagım

  yorum beğen
 • Orhan koca
  2 sene önce

  antalyada ekmek büfesi açmak istiyorum engelliyim nasıl yapabilirim

  yorum beğen
 • oğuzhan
  1 sene önce

  Halk ekmek açmak istiyorum ankara ben sincan

  yorum beğen
 • Nasiba
  1 sene önce

  Ben Koceli Derincedeyim bu iş gibimi mayişmi veryor napmamiz gerekyo

  yorum beğen