arama

Pinterest’ten Para Kazanmanın En Etkili 3 Eşsiz Yolu

pinterest

Pinterest son yıllarda ülkemizde de yoğun olarak kullanılan bir sosyal medya platformu olarak girişimciler için de para kazanma fırsatı sağlamaktadır. Siz de Pinterest para kazanma yolları aracılığıyla internetten para kazanabilirsiniz.

Pinterest, insanların genellikle hobileri için ilham ve fikir almak için kullandıkları görsel odaklı bir platformdur.

İÇİNDEKİLER

PINTEREST NASIL KULLANILIR?

pinterest para kazanma

Diyelim ki modayla ilgileniyorsunuz ve Instagram’da yeni bir giyim tarzını tartışan insanlar görüyorsunuz. Ancak aniden bu yeni tarza uyması için elbise dolabınızı yenilemeye karar vermeden önce, Pinterest’e göz atarsınız.

Platformda stilin adını arattığınızda karşınıza bu stile uygun yüzlerce kıyafet çıkacaktır. Daha sonra “kaydet” sekmesine tıklayabilir ve en beğendiğiniz görüntüleri (pin adı verilen) kendi hesabınıza kaydedebilirsiniz. Ayrıca bu tarz için özel bir tahta (aynı temaya sahip iğnelerden oluşan bir koleksiyon) yapabilirsiniz. Tıpkı diğer sosyal medya platformlarında olduğu gibi, platformdaki diğer kişilerin panolarını takip edebilir ve yorum yapabilirsiniz. Ayrıca kendi cihazınızdan veya gezindiğiniz web sitelerinden platforma görsel yükleyerek kendi pinlerinizi oluşturabilirsiniz.

Pinterest’te daha fazla takipçiye erişmek için gerekli ipuçlarına Sosyal Medya’da Takipçi ve Etkileşim Artırmak rehberinden ulaşabilirsiniz.

PINTEREST ÜRETİCİSİ OLUN

Pinterest’ten para kazanmak için sahip olabileceğiniz en önemli şey bir Pinterest üreticisi olmaktır. Pinterest’te geniş kitlelere erişerek ve insanların ilgisini çekerek bir Pinterest üreticisi konumuna gelebilir ve doğrudan Pinterest’ten para kazanabilirsiniz.

Pinterest içerik oluşturucusu olmak için şu kriterleri karşılamanız gerekir:

  1. 18 yaşından büyük olmak
  2. En az 250 takipçiye sahip olmak
  3. Son 30 günde en az 3 Pin paylaşmış olmak
  4. Son 30 günde pinlerinizin en az 150 kez kaydedilmiş olması

AFFILIATE PAZARLAMA YAPIN

Pinterest’te para kazanmak istiyorsanız, online pazarlama ile affiliate siteleri üzerinden para kazanabilirsiniz. Affiliate sistemine sahip bir internet sitesine kayıt olduktan sonra (örn. Trendyol) size verilen linki Pinterest hesabınızdan paylaşabilirsiniz. Bu linke tıklandıkça ilgili affiliate platformundan para kazanırsınız. Alışveriş yapılması durumunda da çok daha yüksek tutarlarda para kazanma imkanına erişebilirsiniz.

Bu yöntem Pinterest’te geniş takipçi kitlesine erişenler için harika bir para kazanma imkanı sağlamaktadır.

E-TİCARET YAPIN

Pinterest’ten para kazanmanın bir diğer etkili yolu ise doğrudan e-ticaret yapmaktır. Bir e-ticaret sitesiniz varsa bunu yapmak çok kolay. Eğer e-ticaret siteniz yoksa hemen e-Ticaret Sitesi Kurmak rehberinden başlayabilirsiniz. Ardından e-ticaret sitenizdeki ürünleri Pinterest panonuzda Pin olarak paylaşarak kullanıcıları e-ticaret sitenize çekebilir ve nihai olarak satış yapabilirsiniz.

Kendi e-ticaret sitenizden para kazanmak birçok diğer yönteme göre çok daha fazla para kazanma fırsatı sağlamaktadır. Önemli olan, Pinterest’te insanların ilgi duyduğu ürünleri barındırmak ve pazarlama çalışmalarını o ürünler özelinde gerçekleştirmektir.

Pinterest’te satmak için ürün keşfetmek için de İnternetten Ne Satılır rehberi sizlere yardımcı olacaktır.