sv

Adım Adım PTT Kargo Takip Sorgulama (Telefon)

ptt kargo takip

Türkiye’nin en köklü kargo kuruluşu olan PTT Kargo ile ilgili olarak sorgulama işlemleriniz artık çok kolay bir şekilde gerçekleştirilebiliyor. PTT Kargo Telefon aracılığıyla sorgulama işlemlerinizi rahatlıkla yapabileceğiniz gibi birçok farklı seçenek ile de PTT Kargo Takip yapabilirsiniz.

Türkiye’de girişimciler için PTT Kargo çok değerlidir. Zira, özellikle e-ticaret yaparken ve yurt dışındaki internet platformlarından ucuz fiyatlar ile ürün alırken PTT Kargo’yu tercih etmeniz gerekecek.

1840 yılında kurulan Posta ve Telgraf Teşkilatı Anonim Şirketi’nin bir alt kuruluşu olan PTT Kargo, Türkiye’nin en fazla noktasına kargo teslimi yapan bir kargo kuruluşudur. Son yıllarda yaptığı yeni çalışmalar ile özel kargo şirketleri ile rekabet halindedir. Özellikle yurt dışı kargo seçenekleri için kullanılmazı elzem olan PTT Kargo’dan bir kargo bekliyorsanız, birçok farklı yöntem ile PTT Kargo Takip sorgulama işlemini yapabilirsiniz.

PTT KARGO TAKİP SORGULAMA

PTT Kargo’dan yurtiçi veya yurtdışından gelmesini beklediğiniz kargoları aşağıdaki yöntemler ile kolaylıkla sorgulayabilirsiniz.

PTT İNTERNET SİTESİ

ptt-kargo-takip-sorgulama

PTT Kargo takip sorgulama işlemini yapabileceğiniz en güvenilir platform doğrudan ptt.gov.tr‘dir. Bu internet sitesine giriş yaparak, beklediğiniz kargonun barkod numarasını yazarak sorgulama yapabilirsiniz. PTT Kargo aynı anda 5 farklı kargoyu sorgulama imkanı tanımaktadır.

PTT KARGO TAKİP TELEFON NUMARASI

PTT’den kargo sorgulaması yapmak için kullanabileceğiniz bir diğer güvenli seçenek ise doğrudan PTT Kargo telefon numarası üzerinden iletişime geçmektir. Bu adımda, PTT Kargo’nun telefon numarası olan 444 1 788 numarası ile PTT Kargo takip işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Müşteri hizmetleri numarası üzerinden beklediğiniz kargo için yine barkod numarasına ihtiyaç duyacaksınız.

E-DEVLET İLE SORGULAMA

PTT Kargo’dan beklediğiniz kargoların son durumunu kontrol etmek için kullanabileceğiniz bir diğer seçenek de e-devlettir. e-Devlet internet sitesi veya cep telefonu uygulamasına giriş yaparak; arama kısmına PTT yazın. Ardından karşınıza gelen otomasyon sistemine tıklayarak, burada yine barkod numarası ile kargo takibini gerçekleştirebilirsiniz.

BARKOD NUMARAM YOK

Eğer bir kargo bekliyorsanız ama barkod numarasına sahip değilseniz, bu durumda size en yakın PTT şubelerinden birine gitmek dışında bir seçeneğiniz yok. Türkiye’nin hemen hemen her noktasında PTT şubelerini bulabilirsiniz. Kimliğiniz ile şubelere giderek, kargo bölümü için sıra almanız yeterli. Banko sırasında adınız veya cep telefonu numaranız ile kargo sorgulaması yapabilirsiniz.

PTT ÇALIŞMA SAATLERİ

Hafta içi 08.30 – 12.30
Hafta içi 13.30 – 17.00

Cumartesi ve Pazar günleri kapalı.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
 • Melek
  3 sene önce

  Kargo tajip

  yorum beğen
 • Sevara
  2 sene önce

  Kargom gelmedi

  yorum beğen