arama

YouTube Kanalımı Nasıl Büyütebilirim?

youtube izlenme
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş
 • paylaş

Youtube aylık 2 milyarı aşan kullanıcının kullandığı ve dakikada 500 saatlik içeriğin eklendiği devasa bir platform. Youtube’den para kazanmak için bu devasa platformda bir kanal açtıysanız, içeriklerinizin diğer içerikler arasında kaybolması çok olası. Kanalımı nasıl büyütebilir ve fark oluşturabilirim diye düşünüyorsanız, odaklanmanız gereken ana konu hatlarını aktaracağız.

YouTube, 15 yılı aşkın bir süre önce kullanıma sunulduğundan bu yana viral trendleri, şovları, eğitim içeriklerini, vlogları ve orijinal filmleri sunmak için sağladığı olanaklar sayesinde içerik oluşturucuların favori platformu haline geldi. Büyük ve küçük markaların çevrimiçi varlıklarını büyütmek için bu sosyal video ağına ağırlık vermelerine şaşmamalı.

YouTube ve Google’ın ana şirketi Alphabet, kanalınızı güçlendirmek için bir dizi ipucu ve öneri paylaşıyor. Bu önerileri uygulayarak kısa sürede fark elde edebilirsiniz.

1. TRENDLERİ KEŞFEDİN

t-r

Video trendlerini takip etmek kanalınızı büyütmenin en iyi yollarından bir tanesidir. İnsanların kanalınızı sıklıkla takip edebilmesini sağlamanın en etkili yolu, gündemi takip etmektedir. Bunu sağlamak birkaç yıl öncesine göre çok daha kolay olacak. Google Trendler artık arama kaynağı olarak Youtube’yi seçmenize izin veriyor. Böylelikle, Youtube’de aranma hacmi artan konuları çok daha hızlı bir şekilde keşfedebileceksiniz.

2. NİŞ BULUN

Her konuda içerikler yayınlamak yerine belirli bir Niş konuda kanal açmak ve o konuda en iyiler arasına girmeye çalışmak hem daha kolay hem daha etkilidir. Belirli bir Niş konu bulduktan sonra, o konudaki içerikleri ve trendleri yoğun bir şekilde inceleyin.

Niş bir kategori bulmak için Çok İzlenecek 64 Youtube Video İçerik Fikirleri sayfasına göz atmanızı öneririz.

3. ÖZGÜN OLUN

Youtube’de öne çıkmanızı sağlayacak ana konu özgün olmaktır. Özgün olmayı başarabilirseniz, kısa sürede öne çıkma şansınızı elde edebilir ve kanalınızı büyütebilirsiniz.

Özgün olmak farklı konular bulmak demek olsa da, ilham almak için diğer Youtube hesaplarının çok izlenen videolarına da göz atabilirsiniz. Benzerleri olmaya çalışmayın, daha iyisini yapmaya çalışın. Her zaman, sizi diğer kanal sahiplerinden ayıran bir özgünlüğe sahip olmaya çalışın. Dikkat çekmediğiniz sürece, öne çıkma şansınız düşük olacaktır.

4. KURALLARA UYUN

Youtube’de çok hızlı kanal büyütüp, çok hızlı ortadan kaybolan kanallara rastlarsınız. Bunun en büyük nedeni kurallara uymamaktan geçiyor. Youtube, platformun kalitesini korumak için kurallara herkesin uymasına çok önem göstermektedir.

Kanalınızda yayınlanan her videonun müzik, resim, video veya diğer materyallar açısından telif haklarına uygun olduğuna emin olun. Ek olarak, Youtube’nin konu ile ilgili Politikalar sayfasını tam olarak inceleyin.

5. CANLI VİDEOLARDAN YARARLANIN

Canlı yayın yapmak, mevcut kitlenizle veya yeni kitlelere ulaşmanın harika bir yoludur. Çünkü gerçek zamanlı olarak etkileşim ve yorumlar alırsınız. Bunu sağlamanın en kısa yolu bir web kamerası ile yayına geçmektir. Ancak fark elde etmek için profesyonel bir kamera almanızı da önerebiliriz.

6. ETKİLEŞİME GEÇİN

Youtube’ye yüklediğiniz videolar için yazılan yorumları ve diğer sosyal medya platformlarında paylaşılanlar için etkileşime geçin. Yorumlara cevap verin, size soru soranlara veya sizi eleştiren-yerenlere cevap verin. Her zaman yapıcı ve nazik bir üslup kullanmaya özen gösterin.

 • Idris koyuncu
  3 yıl önce

  Para

  21
  yorum beğen