sv

KOSGEB Yeni Girişimci Programı Hazır

kosgeb

Türkiye’de girişimciliğin artırılması için en önemli kurum olan Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) girişimcilere daha hızlı ulaşmak amacıyla hazırladığı yeni girişimci programını uygulamaya aldı. KOSGEB e-Akademi adı verilen uygulama aracılığıyla girişimcilik eğitimleri daha hızlı ve etkili bir şekilde düzenlenecek.

Türkiye’de girişimcilik ekosistemini ve kültürünü artırmak amacıyla KOSGEB tarafından verilen eğitim ve finansman destekleri artık KOSGEB e-Akademi ile çok daha hızlı ve etkili bir şekilde düzenlenecek.

Bugüne kadar 1 milyon 500 bine yakın girişimci adayına Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri, KOSGEB tarafından belirlenen kurum ve kuruluşlardaki fiziksel ortamlarda veriliyordu. KOSGEB e-Akademi aracılığıyla artık bu dersler online ortamda verilecek. Bu sistem aracılığıyla daha kolay, esnek ve etkili bir eğitim modelinin girişimcilere ulaştırılması planlanıyor. Ayrıca söz konusu e-Akademi programı ile daha fazla girişimci bu eğitimlerden faydalanabilme hakkına sahip olacak.

Bu süreçten sonra KOSGEB’in Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri artık online olarak KOSGEB web sitesi üzerinden verilecek. KOSGEB e-Akademi hakkında ayrıntılı bilgiler için söz konusu videoları izlemenizi öneririz.

VİDEOLAR

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.