arama

KOSGEB Yeni Girişimci Programı Başvurular İçin Hazır

kosgeb
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

KOSGEB, Türkiye’deki küçük ve orta ölçekli işletmelerin (KOBİ) gelişimlerine yönelik hizmetler sunan bir devlet kurumudur. KOSGEB’in amacı, KOBİ’lerin daha rekabetçi ve sürdürülebilir hale gelmelerini sağlamak, ekonomik kalkınmayı teşvik etmek ve istihdam yaratmak için desteklemektir.

KOSGEB, KOBİ’lerin faaliyetlerini başlatmalarına ve büyütmelerine yardımcı olmak için finansal destek sağlar. Bu destekler arasında geri ödemesiz hibe, faizsiz kredi, faiz desteği, eğitim ve danışmanlık hizmetleri gibi bir dizi seçenek bulunur. Bunların yanı sıra, KOSGEB ayrıca KOBİ’lerin ihracat yapmalarını kolaylaştıran birçok program da sunar.

KOSGEB, aynı zamanda KOBİ’lerin teknoloji, inovasyon ve Ar-Ge alanlarındaki gelişimlerini desteklemek için de çalışmaktadır. Bu amaçla, KOSGEB Ar-Ge, yenilik ve teknolojik ürün geliştirme projelerine de finansal destek sağlayarak, KOBİ’lerin teknolojik dönüşümlerini kolaylaştırmaktadır.

Türkiye’de girişimcilik ekosistemini ve kültürünü artırmak amacıyla KOSGEB tarafından verilen eğitim ve finansman destekleri artık KOSGEB e-Akademi ile çok daha hızlı ve etkili bir şekilde düzenlenecek.

Bugüne kadar 1 milyon 500 bine yakın girişimci adayına Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri, KOSGEB tarafından belirlenen kurum ve kuruluşlardaki fiziksel ortamlarda veriliyordu. KOSGEB e-Akademi aracılığıyla artık bu dersler online ortamda verilecek. Bu sistem aracılığıyla daha kolay, esnek ve etkili bir eğitim modelinin girişimcilere ulaştırılması planlanıyor. Ayrıca söz konusu e-Akademi programı ile daha fazla girişimci bu eğitimlerden faydalanabilme hakkına sahip olacak.

Bu süreçten sonra KOSGEB’in Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri artık online olarak KOSGEB web sitesi üzerinden verilecek. KOSGEB e-Akademi hakkında ayrıntılı bilgiler için söz konusu videoları izlemenizi öneririz.

VİDEOLAR