sv

Kendi İşini Kurmak İsteyenlerin 9 Avantajı

kendi işini kurmak

Hiç mevcut maaşlı işinizi bırakıp kendi işinizi kurmak istediğiniz oldu mu? Bu tamamen normal ve kesinlikle yalnız değilsiniz. İşletme sahibi olmak günümüz iş dünyasında belki de yapmanız gereken en doğru şeylerden biri.

Kendi işini kurmak ilk etapta sancılı ve stresli olabilir ancak doğru bir planlama ile birlikte kendi işini kurmak birçok avantajı barındırmaktadır. Eğer siz de kendi işinizi kurmak istiyorsanız, bu sayede elde edebileceğiniz birçok fırsat bulunmaktadır. Bu sayede iş dünyasında daha hızlı bir ilerleme kaydedebileceğiniz gibi kendi geleceğinize de yön verebilirsiniz.

Peki kendi işinizi kurmak isterken elde edebileceğiniz avantajlar nelerdir?

1. STRES ve YORGUNLUĞUNU KENDİNE HARCA

İş dünyası streslidir ve aynı zamanda çalışanlar gün sonunda büyük bir yorgunluk hissederler. Bu stres ve yorgunluğu patronun için harcamak yerine neden kendin için harcamıyorsun? Bu kadar çaba gösterdikten sonra muhtemelen zaten başarıya ulaşacaksın.

2. HER YERDEN ÇALIŞABİLİRSİN

Muhtemelen çalıştığınız yerin patronu çoğu zaman dilediği yere gidebiliyor. Bu harika bir özgürlüktür. Kendi işini kurduktan sonra iş sürecinde daha özgür olabilecek ve özellikle online bir iş kurarak bir sahilde bile işini yapabileceksin.

3. KAZANCINI KENDİN BELİRLERSİN

Kendi işini kurduktan sonra ne kadar kazanacağınız yüzde 99 ihtimalle sizin elinizde olacak. Biraz şans dışında, ne kadar emek verirseniz o kadar para kazanırsınız.

4. AİLENİZE DAHA FAZLA VAKİT AYIRIRSINIZ

Kendi işinizi kurmanın belki de en güzel avantajı ailenizle ve arkadaşlarınızla daha fazla vakit geçirebilme fırsatıdır. Günümüzde mevcut çalışanların büyük kısmı ailelerinde yaşanan acil bir soruna müdahale edebilmek için bile vakit bulmakta sorun yaşamaktadır.

5. KENDİ MÜŞTERİLERİNİ SEÇERSİN

Bazen iş dünyasında “keşke bunun için çalışmasaydım” dediğiniz olmuştur. Başkası için çalışırken bu cümleyi ancak içinizden söyleyebilirsiniz. Ancak kendi işinizi kurduktan sonra kendi müşterilerinizi seçme fırsatınız olacak. Elbette bu mükemmel bir strateji planı olmasa da belirli bir süreçten sonra size esneklik sağlayacaktır.

6. İŞLETMENİZİ DÖNÜŞTÜREBİLİRSİNİZ

Kendi işinizi kurduktan sonra işletmeniz tam istediğiniz yere gitmiyorsa, bunun için yapabileceğiniz birçok fırsatınız olacak. İşletmeyi dönüştürmek ya da başka bir iş alanına girmek için bir planlama yapmanız ve harekete geçmeniz yeterli olacak.

7. BAŞKALARINA YARDIMCI OLACAKSINIZ

Kendi işinizi kurmanın psikolojik olarak da faydaları bulunmaktadır. Bir iş kurduktan sonra muhtemelen bazı insanları işe alacaksınız ve onların ekonomisine katkı sağlayacaksınız.

Başkalarına yardım etmek ve onların ekonomisine katkı sağlamak size mutluluk sağlayacak.

8. ÇALIŞMA ARKADAŞLARINIZI SEÇERSİNİZ

Çalıştığınız ofiste size negatif enerji veren insanlar var mı? Muhtemelen evet dediğinizi duyar gibiyiz. Ancak kendi işinizi kurduğunuz zaman tüm çalışma arkadaşlarınızı seçme fırsatınız olacak. Bu mükemmel bir özgürlük değil mi?

9. BİR GÜN ZENGİN OLABİLİRSİN

Kendi işini kurmanın en büyük avantajlarından biri de bir gün zengin olmak için gerekli şartlardan birini tamamlama fırsatı elde etmektir.

Ek bilgiler

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.