arama

Google Adsense ile Ne Kadar Kazanırım?

google adsense
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

Dünyanın en büyük reklamveren servisi olan Google Adsense, özellikle internetten para kazanmak isteyenlere cansuyu sağlıyor. Yeni İş Fikirleri platformunda da kullanılan Google Adsense, blog veya web sitesi sahipleri için reklam konusunda eşsiz bir çözüm.

Herhangi bir alanda açtığınız blogunuz veya web siteniz için reklam bulmakta sorunlar yaşıyorsanız ve para kazanamıyorsanız; Google Adsense’ye kayıt olabilirsiniz. Program şartlarına uyan her web sitesi Google Adsense’den onay alabilir ve doğrudan gelir elde edebilir. Eğer Adsense’ye kayıt olmayı planlıyorsanız, ortalama olarak ne kadar kazanabileceğinize ilişkin önceden bilgi alabilirsiniz.

Google tarafından hazırlanan ‘Adsense ile Ne Kadar Kazanırım‘ rehberi aracılığıyla web sitenizin konumu, kategorisi ve ziyaretçi bilgisini sağlayarak aylık ne kadar gelir elde edebileceğinizi görebilirsiniz. Ancak servis şuanda doğrudan Türkiye için veri sağlamak yerine Avrupa kıtasını baz alıyor. Türkiye için kullanıcılar Avrupa seçeneğini seçmeli ancak belirtilen gelirin doğrudan yarısını baz almalıdır. Çünkü Türkiye’de reklamverenler, Avrupa kıtasına göre daha düşük bütçeler ile reklam verebiliyor.

Örnek olması açısından, ‘Adsense ile Ne Kadar Kazanırım‘ rehberinde sizler için aylık 5 bin lira kazanabilirsiniz deniyorsa ve web siteniz Türkçe yayın yapıyorsa; ortalama 2.500 lira kazanacaksınız. Hemen hesaplama yapmak için https://www.google.com/intl/tr_tr/adsense/start/ sayfasına göz atın. Biraz aşağı inerek, “AdSense’ten ne kadar para kazanabileceğinizi görün” bölümünden ilgili hesaplamayı yapabilirsiniz.