arama

E-ticaret Sitenizi Optimize ve Geliştirme İçin Sahip Olmanız Gereken 6 Pazarlama Aracı

e-ticaret
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

E-Ticaret son dönemde rekabetin en çok arttığı iş alanlarından bir tanesi olarak ön plana çıkıyor. Sektörde büyüme kaydetmek ve her açıdan işinizi optimize ve geliştirmek için sahip olmanız gereken birçok önemli pazarlama aracı bulunuyor. Rekabetçi bir yapıya bürünmek ve eliniz kolunuz bağlı oturmayı reddetmek istiyorsanız, bu araçlar sizi kısa sürede önemli başarılara ulaştırabilir.

Günümüz piyasasında e-ticaret sitenizi optimize etmek ve geliştirmek için pek çok sayıda araç bulunuyor olsa da, göz önünde bulundurmanız gereken 3 ana konu ise fiyat, işlevsellik ve güvenilirliktir. Rehberde yer alan 6 pazarlama aracı genel olarak bu konulardaki başarı üzerine durulmuştur.

Übersuggest

Ubersuggest, e-ticaret sitenizi ölçeklendirmek amacıyla sahip olmanız gereken önemli bir pazarlama aracıdır. Pazarlama uzmanı Neil Patel‘in sahibi olduğu Ubersuggest platformu, herhangi bir alanı veya anahtar kelimeyi kolayca analiz etmenize olanak tanıyan ayrıntılı raporlar sunar. Platform genel olarak organik arama trafiğini ve geri bağlantı verilerini içeren bir bakış sağlamaktadır.

ReferralCandy

ReferralCandy dijital varlığını optimize etmek için eşsiz bir e-ticaret pazarlama aracıdır. Güçlü pazarlama aracı 2009 yılında kuruldu ve şu anda 30.000‘den fazla çevrimiçi mağazaya hizmet veriyor.

ReferralCandy, mağaza indirimleri, nakit ödemeler ve müşterileri yönlendirmek için özel hediyeler gibi kişiselleştirilmiş ödüller arasından seçim yapmaya olanak tanır. Elbette, bu tür veriler için trafiği kolayca izlemenize, işletme getirinizi artırmanıza ve değerli zamanınızdan tasarruf etmenize yardımcı olur.

EZ Texting SMS Pazarlama

EZ Mesajlaşma, e-Ticaret işinizi ölçeklendirmenize yardımcı olacak, sahip olunması gereken bir reklam aracı olarak ön plana çıkıyor. Platform, iş dünyasında metin mesajlarını kullanmanın akıllıca yollarını arayan pazarlamacılar için yaygın olarak kullanılan bir çözümdür. Metin pazarlama aracı, çevrimiçi mağazanızda yarışmalar düzenlemenize, kupon dağıtmanıza ve mevcut promosyonların reklamını yapmanıza olanak tanıyor.

Improvely

Improvely, dijital varlığınızı oluşturmak için kullanmaya başlamak için sahip olunması gereken etkili bir pazarlama aracıdır. Pazarlama aracı, organik trafik, SEO , sosyal ve ücretli medya trafiği hakkında ayrıntılı raporlar sağlar.

Platform, dönüşümleri izlemenize, tıklama sahtekarlığını izlemenize ve arama trafiği hakkında derinlemesine bilgi edinmenize yardımcı olacaktır.

Optimizely

Optimizely, e-ticaret mağazası sahipleri için yaygın olarak kullanılan bir pazarlama aracıdır. Platform, müşterileri çekmenize ve elde tutmanıza yardımcı olacak bir kaynak koleksiyonu sunar. Optimizely, mesajlarınızı hedeflemenize, kampanyalarınızı kişiselleştirmenize ve çevrimiçi işinizi büyütmenize yardımcı olur.

Sales Navigator

Sales Navigator, LinkedIn ile birlikte çevrimiçi işinizi ölçeklendirmek için etkili bir pazarlama aracıdır. İnanılmaz derecede güçlü bir çözüm olan LinkedIn Sales Navigator‘ı şu anda PayPal, SAP ve JLL gibi büyük şirketler dahil olmak üzere Forbes Cloud 100’ün %80’inden fazlası tarafından kullanılıyor.