arama

Çalışma Şeklimizi Değiştirmeyi Hedefleyen Akıllı Gözlük Yolda

  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş

Korona virüs tam anlamıyla dünyayı değiştirdi. Sadece sosyalleşme şeklimizi değil, aynı zamanda çalışma şeklimizi de büyük ölçüde değiştirdi. Dünyanın büyük kısmı pandemi nedeniyle artık evden çalışmak durumunda. Çalışma alanımız; odamız ve ofisimizde bulunan bilgisayar ekranlarımıza yönelmiş durumda.

Bununla birlikte, işimizi yürütmek için hala dizüstü bilgisayarlar, cep telefonları ve TV ekranları gibi fiziksel cihazlara ihtiyaç duyuyoruz. Ancak değişen dünya ile çalışma şeklimizin de değişmesi gerekiyor. Tüm ekranları değiştirme potansiyeline sahip akıllı gözlükler, bu alandaki değişimlere öncülük edebilir.

Nimo Planet'in Akıllı Gözlüğü

Silikon Vadisi ve Hindistan’ın iş kenti Ernakulam merkezli Nimo Planet, 21. yüzyıl profesyonelleri için yeni nesil bir bilgisayar inşa ediyor.

Nimo Planet, herkesin fiziksel, çoklu monitör ve masaüstü kurulumlarını, kullanıcıların aynı anda altıdan fazla çalışma alanı ekranına erişmesine olanak tanıyan bir çift akıllı gözlükle değiştirmeyi öngörüyor.

Planet OS işletim sistemine sahip olan Nimo Planet, mevcut Android uygulamalarını uygulamalarda herhangi bir değişiklik yapmadan anında çoklu pencere deneyimine dönüştürüyor. Ayrıca Nimo, her türlü masaüstü ve dizüstü bilgisayarların ekranlarını anında yansıtabilme yeteneğine sahip.

ROHİLDEV

Rohildev Nattukallingal , Nimo Planet’in Kurucusu

Nimo Planet’in kurucusu Rohildev Nattukallingal, proje ile ilgili olarak; “Dünya, uzak ve esnek çalışma alanlarına doğru ilerliyor. Ancak, etkili mobil üretkenliği geliştirmenin temel zorlukları var. Bir yandan, küçük ekranlar hareket halindeyken üretkenliği sınırlandırırken, tam tersine, fiziksel bir çalışma alanı kurmak yüksek maliyetler gerektiriyor. Daha da önemlisi, mahremiyet yok. Yeni dünya için, insanların her yerden etkili ve güvenli bir şekilde çalışmasına yardımcı olmak için tasarlanmış yeni bir bilgisayara ihtiyacımız var” diyor.

Nimo’nun başlangıç satış fiyatı 1000 Dolar civarında bulunurken, üretim maliyeti 699 Dolar. Projeyi yöneten ekip, 2021 yılının ilk çeyreğinde seri üretime geçmeyi planlıyor.

Henüz projenin başlangıç aşamasında bulunurken, Nimo Planet, dünyanın her noktasından ön sipariş almayı sürdürüyor.